Kızının telefonunu aldı; mahkemeye düştü!

Bir baba ceza olarak kızının cep telefonunu aldı; basit gibi görünen bu olay mahkemede son buldu!

  • Levent Öztürk
Kızının telefonunu aldı; mahkemeye düştü!

Eğer beraber yaşıyorsanız, kendi çocuğunuzun cihazları üzerinde tam kontrole sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz... Ancak eğer eşiniz ile ayrıysanız ve çocuğunuzun bakımını ortak olarak üstleniyorsanız, durum biraz karışabiliyor. Eski bir çift de bunu zor yoldan öğrenmek zorunda kaldı.

Dallas'tan bir yargıç, Ronald Jackson'ın, kaba bir mesajdan sonra ceza olarak kızının iPhone 4S'ini almasının hırsızlık suçu olmadığına kadar verdi. Telefon, Jackson'ın eski eşi Michelle Steppe tarafından satın alınmıştı ve Jackson, kızı annesiyle görüşmeye giderken telefonu kendisine geri vermeyi reddetmişti. 

Anne bu duruma kızdı ve Jackson'ı, kızının telefonunu çaldığı iddiası ile mahkemeye verdi. Ancak mahkeme, davaya devam etmek için yeterli kanıt bulunmadığını belirterek, davayı kapattı.

Davacı annenin karardan memnun olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Steppe, Jackson'ın kızı yanındayken telefonu alma otoritesine sahip olduğunu kabul ediyor ancak bu gücün, kızı yanından ayrıldıktan sonra ortadan kalktığını savunuyor. Steppe'in iddiasına göre telefon, çocuğa etik öğretmek için bile olsa, Jackson'a ait değildi.

Davaya ne açıdan bakılırsa bakılsın, çocukların cihazları ile ilgili sorunların, ayrılan ailelerde daha da büyük problemlere dönüştükleri kesin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

yargıç hırsızın tarafını tuttuğuna göre erkekmiş... hırsız baba... hırsız yargıç...

@subita bu nasıl yorum?

@subita Yaşın daha küçük galiba empati ile küçük kızın tarafını tutmuşsun. bir baba çocuğunu her türlü tehlikelerden veya terbiye ve otorite açısından elindeki cihazla saçma sapan işlerden alıkoyamayacaksa, söyle bakalım ne işe yarar? Babaları sadece eve para getiren, asık suratlı, herşeyi yasaklayan, kişisel özgürlükleri kısıtlayan, moderniteyi bilmeyen, yasakçı görmek, en hafifinden nankörlüktür. Büyüyünce anlayacaksın subita herşeyi, yoksa sen büyüyünce anne mi olacaksın?

@03 Şubat 2016 15:46 de get Babayım ama kızımın telefonunu almam... bu resmen hırsızlıktır...

@subita kızman haklı olduğunun değil battığının işaretidir. Bir baba çocuğunun telefonunu disiplin etmek için alıkoyabilir bu hırsızlık değildir. Aç biraz hukuk öğren ya da boş boş dediğim dedik inatçılık yapma çırpındıkça batıyorsun.

@subita aldığın olumsuz dislike ne kadar isabetsiz bir yorum yaptığını zaten göstermiş. Baban da ceza diye seninkini mi aldı, babaya ve yargıça bu ne şiddet bu ne celal, acı hatıraların mı depreşti? Babama değil telefonum canım feda olsun..

@subita Babaya ataya saygısı olmayan zavallı, demek o cihaz babandan da üstün? Katılımcıya ''de get'' diye aşırı tepki vermiş, hiç şaşırmadım. Allah ıslah etsin.

@subita en adi hırsızlık insanın zamanını çalmaktır. abuk subuk yorumunu okumakla zamanımı boş yere çaldın.

@subita Tarlada ekinim var deme, ambara girmeyince. Hayırlı evladım var deme, el koynuna girmeyince! Allah insana hayırlı evlat versin, senin gibilere mevki makam verseler babasını ayağına getirir, hakim kadı yapsalar ilk başta babasını asar ancak hayırsız evlat babaya böyle kin besleyebilir. Babanda senin telefonunu mu (ç)aldı?

@subita babanda seninkini mi aldı yoksa vah vah

@subita babanla sorun mu yaşıyon bu nasıl yorum yaw

Hırsızlık suçu; ''başkasının zilyedi olduğu taşınır bir malı zilyedin rızası olmadığı halde kendisine veya başkasına yarar sağlamak amacıyla bulunduğu yerden alınmasıyla meydana gelir. Hırsızlık suçu, malvarlığı değerlerine karşı ve ekonomik bir çıkar elde etmek amacıyla işlenen suçlardandır. Hırsızlık suçu ile fail mağdurun malvarlığını azaltır veya tamamen elinden alır''. O babanın yerinde ben olsam aynısını yapardım, inandığım doğru bulduğum değerleri parametreleri hayatta harfiyen uygularım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost