Kodak Ektra: Hem Fotoğraf Makinesi, Hem Telefon!

Fotoğraf devinin merakla beklenen akıllı telefonu, Ektra adıyla birlikte resmi olarak ortaya çıktı!

  • Ercan Uğurlu
Kodak Ektra: Bir cep telefonundan fazlası...

Takip edenler bilirler: Bir süredir Kodak'ın akıllı telefon tanıtacağına ilişkin çeşitli bilgiler geliyordu. Sonunda beklenen oldu ve Kodak, akıllı telefonunu tanıttı. Tabi konu Kodak olunca, kuşkusuz akıllı telefonun fotoğraf yetenekleriyle donatılmış olması bekleniyor ki öyle de oldu... Kodak Ektra, üst düzey fotoğraf yeteneklerini, akıllı telefonla birleştiriyor.

Kodak'ın 1940'lı yıllardaki kamerası Ektra'dan ilham alınarak baştan tasarlanan Kodak Ektra, ana kamerasıyla 21 MP ve f2.0 diyaframa sahip lensi, optik imaj sabitleyici ile beraber sunuyor. Otofokus sahibi olan ve 4K video kaydı imkanı da tanıyan Ektra, ayrıca ön yüzde de 13 megapiksel kamerayı kullanıcılarına sunuyor. Kamera arayüzünde çok sayıda mod seçeneği olan Ektra, elbette panorama, HDR ve manüel ayarları da fotoğraf severlerin parmaklarının ucuna getiriyor.

Kodak Ektra, yalnızca kamera yetenekleriyle değil, aynı zamanda güçlü akıllı telefon donanımıyla da ilgi odağı olacak gibi. 5.0 inç boyutunda Full HD ekranın sahibi olan Ektra, Android 6.0'la çalışıyor ve 10 çekirdekli Helio X20 işlemciden güç alıyor. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve 3000 mAh batarya gibi özellikleriyle de dikkat çekici duran telefon, microSD kart desteğinin de sahibi.

Kodak Ektra, aralık ayında satışa sunulacak ve fiyatı 550 dolar civarında olacak. Telefonun ülkemizdeki akıbeti ise henüz bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

tasarımı tuğla gibi olmuş

İnternetten resimlerine baktım kimse lam bunu 6 -7 yıl öncesine göre çok kalin bir tel.

Arka kameranın iç lensi o kadar küçükken en dıştaki camı o kadar büyük yapmaları sadece görüntüden, "bak bizim kamera özelliklerimiz ön planda" demekten ibaret mi, yoksa sensör boyutu düşündüğümüzden büyük filan mı acaba? Kameranın üstünde yazdığına göre optik zoom yeteneği yok, fakat 6 yönlü titreşim engelleme var ki bu çok iyi bir özellik, megapikseli yüksek, eğer sensör boyutu küçükse (1/2.3 gibi) o yüksek megapiksele kurban gider ama 2/3 filansa tam bir fotoğraf canavarı olur

telefon özellikli kompakt makine olmuş..ama bir lumia 1020 kadar heycanlandırmıyor

Sen de yorum yaz