Komşunuz Microsoft olsa ne düşünürdünüz?

Microsoft rakiplerine göz açtırmamakta kararlı: Şimdi de Apple mağazalarına komşu mu olacaklar?

Apple Store'ların dünya üzerinde çoğaldığı, Apple'ın pazar payını büyüttüğü gözle görülebilir bir gerçek; fakat kimileri de bunu sessizlikle karşılamıyor.

Microsoft'un perakende satış yapmak için açmayı planladığı mağazası hakkında daha önce sizleri bilgilendirmiştik. Yeni gelişmeler gösteriyor ki Microsoft dişli bir rakip olacak!

Microsoft COO'su (Chief Operating Officer) Brain Kevin Turner, Apple'a komşu mağazalarını bu sonbaharda açacaklarını belirtti. Ama burada gözden kaçmaması gereken bir kelime var: Komşu... Görünüşe göre MS, eğer bir kelime oyunu söz konusu değilse, bu işi çok ciddiye alıyor ve gerçekten de Apple Store'ların hemen yanına ya da çok yakınına kendi mağazalarını açmayı planlıyor.

Bu gelişmeler ışığında diyebiliriz ki Microsoft perakende satışta Apple'a misilleme yapıyor. Hatta mağazalarına dikkat çekmek için Natal teknolojisini bile kullanabilirler.

Yapılan açıklamalar gösteriyor ki rekabet hat safhada olacak ve umut ediyoruz ki bundan en çok fayda gören kullanıcılar olacak.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

gülerdim :D

görecez ben sanmıyorum microsoft fiyatları indirsin sadece daha fazla özellik ve daha fazla para talep ederler.

MS komsum olsa muhtemelen bi fincan seker istemeye gider,akabinde hic utanmadan komsu hakkı kisvesi altında bi tane Win7 talep ederdim.. :)

natal i windowsa dahil ederse apple in hic sansi olmaz eger ev kullanicilari yalnizca internete baglanmak icin bilgisayar aliyorsa gitsin 300$ lik linux yuklu adam gibi netbook alsin 2000$ verip sacma bir sistem almaya gerek yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir