"Konsol kalitesi, çok yakında cebe girecek!"

Çoğumuzun hayranlıkla baktığı Xbox ve PlayStation grafiklerinin kalitesi, çok yakında...

  • Levent Öztürk
"Konsol kalitesi, çok yakında cebe girecek!"

Electronic Arts'ın düşüncesine göre, yeni nesil tablet ve akıllı telefonlar, Xbox 360 ve PS3 ile aynı görsel kaliteyi sunabilecek seviyede olacak.

EA Labels'ın başkası Frank Gibeau, şu an var olan konsollar için üretilmiş oyun motorlarının bir miktar değiştirilerek iOS ve Android ürünleri için çalışır hale getirileceğini söylüyor. Bunun anlamı ise FIFA, Need for Speed, Real Racing ve benzeri oyunların grafik kalitesinde önemli gelişmeler göreceğiz. 

IGN ile konuşan Gibeau, "Yakın gelecekte, yeni tablet ve telefonlar neredeyse Xbox 360 ve PS3'ün görüntü kalitesine ulaşacaklar. Eskiden konsollar için kullandığımız bazı motorlar artık, bir miktar değişim ile, tablet ve telefonlar üzerindeki oyunları çalıştırabilecek. Bunun için hazırlanıyoruz" dedi.

Gibeau ayrıca firmanın eski hatalarından ders aldığını söyleyerek, "Oyunu baştan tasarlamanız lazım. Basit bir şekilde oyunu çekip tablete sanal bir d-pad koymanız yeterli değil. Bu sistem çalışmıyor" diyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor: "Oyunu, dokunma, ses ve kamera etrafında tekrar inşa etmeniz gerekiyor. Takımlarımız bir tecrübeyi aynı görüntü ve özelliklere sahip bir şekilde, tablet ile tekrar yaratırken oldukça eğlenmekte ancak yine de yemeği baştan yapmak gerekiyor. Aynı malzemeler, tamamen farklı bir yemek. Konu hakkında bu şekilde düşünmeyi tercih ediyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Yuh be inanılmaz tahmin etmişler diyecek bir durum yok bunu zaten işin çok azıcık içnde olan biri rahatlıkla öngörebilir. Örnek vermek gerekirse İnfinity Blade oyunu PS2 görüntü kalitesininde üstünde bir oyun. Fakat şunun farkına varmaları güzel dedikleri gibi malzeme aynı ama yemek farklı. Port et d-pad koy ile olmuyor o işler bunu PS Vita'da da denediler yemedi doğal olarak Android ve iOS'ta da yemez.

hiç sanmıyorum..

her sene aynı laflar hadi hayırlısı

konsollarda kullanılan motorların telefonlarda da kullanılması hiçbir anlam ifade etmez. telefonların grafik işlemcilerinin güçlenmesi gerek... EA da bunu gayet iyi biliyor ama firma zaten batış döneminde, need for speed serisini b** etti, alınacak oyunu kalmadı, bu yüzden ses getirme peşinde.

Bunu hangi bataryalarla göreceğiz acaba, çok merak ettim.

geç bile kalındı...

e bu grafik kalitesi ios da zaten yıllardan beridir varda diğer işletim sistemlerini bilemem...

@15 Tem 2013 14:57 ufak atta civcivler yesin

vizyontele gibi yanımızda jeneratör taşıyacağız herhal.

Siz elinizdekini yavaştan ermeye devam edin. Kazıkçılar...

Sen de yorum yaz