Xbox 360 ve PS3 keyfi için HDTV gerekiyor

Konsollar HD destekleriyle görsel şölen sunuyor; fakat kullanıcı bundan ne kadar yararlanabiliyor?

HDTV kullanımı halen yaygın değil

HDTV kullanımı halen yaygın değil

Bir tek Wii'de hala standart çözünürlük var. Ama grafikler Microsoft ve Sony'nin konsollarında sunduğuyla kıyaslanamayacak kadar zayıf kalıyor. Buna karşın insanlar eğleniyor ve Wii oyunları dünya çapında en çok satanlar listesinden inmiyor.

Xbox 360 ve PlayStation 3 sahiplerinden HDTV sahibi olmayanlar ise tam grafik kapasitesinden yararlanmak için, HDTV LCD almak için fırsat kolluyor. Çünkü arada inanılmaz bir kalite farkı var.

CHIP Online Yorumu:
Gears of War II'yi HD olarak oynamadıysanız hiç oynamamışsınız demektir. Oyunun müthiş görselliği ve atmosferinin tadını çıkarmakiçin ancak kaliteli bir televizyon mümkün.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Playstation3 ü daha yeni aldık ps4 diyorsunuz ya durun kalbimize indirmeyin lafı bile geçmesin sıkıntılar basıyor:) ama kalite derseniz evet bir hd tv şart en azından farkı görebilmek açısından çünkü bariz bir fark var.

MS ve Sony de tabii ki oyuncuların tutumuna göre hareket edecektir. Yeni nesil konsolların sağladığı HD görüntü HDTV ile desteklenmediği için eski grafiklerden pek bir farkı olmaz. Haliyle oyuncularda konsolların yeni sürümleri almazlar. Fakat; MS ve Sony HD TV üreticileri ile konsol sahiplerine kampanyalar yaparsa gelecek konsolların durumunu sağlama alır ve konsol satışını arttırabilir.

bende hd tv yokki hala tüplü 70 ekran

hd tv ne ya benim ekran kartı hd ati 2600 pro (HD destekliyor) ama bilgisayarim tüplü kardesim :d bu nasil oluyor

Bende tam tersi Hd tv var konsol yok. Keşke Sony kampanya yapsa mesela lcd tv alana ps3 %50 indirimli veya bedava gibi kampanyalar olsa süper olur. Zaten hd keyfi için kullanıcı bluray oynatıcıya ihtiyaç duyucak. Ps3 te mevcut zaten süper olur.

CRT yada tuplu ekranlar bilgisayar ekrani olarak kullanildiginda yuksek cozunurlugune ulastigi icin tv ile kiyaslamak anlamsiz oluyor. HD ne tvlerdeki cozunurlugun (Full HD)1080p 1,920x1,080 yada (HD Ready)720p 1,280x720 e cikartilmasindan baska birsey degil eski tuplu tvlerde cozunurluk ve kullanilan teknolojiye gore sanirim en fazla 720×576 ile 720×480 destekleniyordu. Bilgisayar ekranlarinda ise olay tamamen farkli 21 inclik bilgisayar ekrani normal bir tuplu tv den cok daha fazla yuksek cozunurluklere rahatlikla cikacagi icin daha iyi kalite goruntu alinabiliyor.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
HDTV kullanımı halen yaygın değil
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir