Konusu bile olmayan oyunun filmi yapılıyor

Bir facia daha mı? Yıllar öncesinin klasiği, konusu bile olmayan bir oyun beyaz perdeye geliyor...

Konusuz bir oyun Hollywood filmi oluyor

Hollywood gerçekten konu sıkıntısı çekiyor olmalı. Çünkü Universal Studios, hiçbir konusu olmayan, sadece gelen astroidleri vurduğumuz klasik Atari oyunu Asteroids'in filmini çekmeye hazırlanıyor! İlginç bir arka plan hikayesi bile olmayan, hatta grafikleri bile pek olmayan oyunun filminin nasıl olacağını herkes merak ediyor.

Asteroids, 1979 yılında Atari'nin çıkarttığı klasik bir Arcade oyunu. Zamanının en popüler ve etkili oyunlarından biri olan Asteroids'de vektör grafikler vardı. İki boyutlu ekranda bir uzay gemisini astroid tarlasında kontrol ediyor ve uçan dairelerle savaşıyorduk.

Lara Croft: Tomb Raider gibi filmlerde geniş bir arka plan, bir dünya ve önemli bir karakter vardı. Oysa Asteroids'de bunların hiçbiri yok, haliyle film haline getirilmesi için bu dünyaya derinlik, arka plan hikayesi ve bir ana karakter yaratılması gerekiyor. Hollywood'un bu işi omuzlarına yüklediği adam ise Matthew Lopez. Disney eğitimi almış, Bedtime stories ve Race to Witch Mountain isimi eserler üzerinde çalışmış bir yazar.

CHIP Online'dan başrol oyuncusu önerileri...

Arnold başrol için ideal olabilirdi, ama o artık bir vali...

Tam bir Hollywood klişesi olmasını beklediğimiz filme bizim de başrol oyuncusu önerilerimiz var. Mesela Bruce Willis'i seçerlerse filmin sonunda kahramanımız yara bere içinde insanlıktan çıkmış olacak. Yok Arnold Schwarzenegger'i seçerlerse yüzündeki yaraların altında onun bir makine olduğunu keşfedebiliriz. Çok yaşlanmış olmasa Sylvester Stallone da bir Rambo performansıyla bizleri büyüleyebilirdi. Ama Bruce Almighty'deki gibi bir karakterle Morgan Freeman'ı oynatırlarsa neler olur bilemeyiz. Bu örnekleri verme amacımız işin saçmalığını vurgulamak. Bu haberle birlikte ancak Hollywood'la dalga geçecek bir mevzu daha çıkmış oluyor. İnşallah bir çocukluk anımızı daha mahvetmeden vazgeçerler.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Konusu olan oyunları animeleri bile batırdıktan sonra konusuz bir oyundan bir şey çıkmayacağı gün gibi aşikar. Mesela en son Dragonball ve Transformers serisini batırdılar. Dragonball için anime içinde dahi tutarlı senaryosu olan işlenirse insanları izleyebileceği filmler çıkaracakken animenin filmi en kötü animeden uyarlama filmler listesinde derecede. İkincisi Transformers 2. Birinci filmde bile ucundan kıyısından tutturdukları dediğimiz şey ikinci filmde sadece bir boşluk olmuş. Fragmanları filmden daha iyi olan filmlerden. Az söyleyeyim çok anlayın Optimus Prime'sız transformers yapmışlar. Amaçları sadece bu oyunların animelerin hayranlarını sinemaya çekip cebindekileri almak. Bir gün bu anlamsızlıktan vazgeçmeleri hem kendileri hem bizler için iyi olacak.

PacMan'i de bekliyoruz sinemalara...

Bedtime stories ve Race to Witch Mountain isimi eserler üzerinde çalışmış bir yazar.

bu filmler ne kadar güzeldi ki bu yapılacak güzel olsun
hollywood ugraş arıyor kendine...para bol ya

Keşke Goal 3'ün Filmini Çekseler . . .

"PacMan'i de bekliyoruz sinemalara..."

mario yuda bekleriz:)

http://www.youtube.com/watch?v=LHY8NKj3RKs

Asıl buna bakın sahte bir fragman videosu ama mükemmel olmuş... Öyle filmleri rezil edenlere kapak olsun... filmin adı Mineswepper.......

"You've come to me as beginner, when i'm done with you, you'll be expert!"
"Carefull, there are mines under there."
"What if we have a eight? God help us all."

"-Why are you here, soldier?
- I'm here because i'm bored.
-Don't you ever forget that."

C:\Windows\Accessories\Games\Mineswepper\Movie

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Keşke Goal 3'ün Filmini Çekseler . . .
Dün 20:35

Goal 3 zaten çekildi ,torrentten indirebilirsin .

Filmler ve oyunlar bir araya gelmesi pek hoş olmuyor. Çünki filmi izleyen bir kişi sonunu bildiği için oyundan zevk almıyor. Zevk alsa bile oyunla film arasındaki benzerliklere kafayı takıyor ve senaryodaki küçük bir farklılık tüm tadını bozuyor. Aynı şekilde oyunlarında film olması o şekilde. Oyundaki bazı efektleri filmdede görmek istiyorsun ama bir bakıyorsun alakası bile yok.

Astroids in konusu olmasa bile filmini çekmek hiçte zor değil. Oyunda konu yok ama bir amaç var. Film de tamamen bu amaç üzerine kurgularınır. Mesela Uzaylılar marsı havaya uçurmuşlardır ve marstan kopan parçalar dünyaya yönelmiştir. Uzaylılar dünyayı yok etmek istiyorlardır. Ama insanların karşı çıkacaklarını bildikleri için Marslı patlatarak Dünyayı da beraberinde götürmeyi hedeflerler. Ve filmin baş kahramanı savaş başlıklarını doldurduğu mekikleriyle dünyayı kurtarır. uzaylılarıda evrenin dibine yollar :D alın size mis gibi senaryo :D

ben size tavsiyede bulunıyım mafiayayı filme çekin

"mario yuda bekleriz:)"

zaten çekildi o kadar kötüydü kü belki ikincisi çekilir diye ucu açık bırakılmıştı sonuyla birlikte gümbürtüye gitti. Ne arayın ne de bulun sinemadan soğutacak kadar kötü denilebilir (Eğer izleyecekseniz zaten Mario oyunundan vazgeçmişsiniz demektir)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir