Tüm dünyayı korkutan 11 teknoloji!

Şeytan icadı, robot istilası ve fazlası... İşte ortaya çıktığında tüm dünyayı korkutan 11 teknoloji!

CRT monitörler, Wi-Fi, 2.000 yılı...

CRT monitörler, Wi-Fi, 2.000 yılı...

4. CRT monitörler: 2000'lerin ortalarında CRT monitörlerin hamile kadınların çocuk düşürmesine neden olduğuna dair endişeler vardı. İlk araştırmalar böyle bir bağlantı bulamasa da TCO93 ve TCO95 standartları, CRT radyasyonunu daha alt seviyeye çekti.

5. Wi-Fi: Bazı kullanıcılara göre kablosuz ağ donanımları, "elektrohassasiyet" ve kanser gibi kötü yan etkilere sahipti. Ancak Wi-Fi'ın herhangi bir olumsuz etkisi olduğuna dair elle tutulur bir kanıt yok.

6. 2.000 yılı hatası: Bilgisayarların iki haneli yılları temel alması, 2.000 yılına girerken uçakların düşmesine, asansörde sıkışıp kalmamıza ve her tür kıyamet senaryosunun gerçekleşmesine neden olacaktı. Sonuçta hiçbir şey olmadı. Ya Y2K hatasına karşı savaşanlar iyi bir iş çıkardı, ya da tüm bunlar birer palavradan ibaretti.

7. Robotlar: Robotlar her yere yayılıp, işlerimizi elimizden alacaklardı. Aslında bu bir bakıma gerçek oldu, dijital teknoloji ATM'lerden süpermarket çalışanlarına her tür alanda insanların yerine geçti. Amazon şu sıralar her işini robotlarla görmenin peşinde, Google'ın kendi giden arabaları ve Japon'ların bakım robotları ise insanları gereksiz hale getirmek üzere.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bugünkü depreme yönelik bir başlık gibi geldi sanki?

Bence 2. gerçekleşti.

hepsi dinlerin batıl inancı

2 ve 7 kısmen gerçekleşti denebilir

telefon, televizyon ve tabi ki internet teknolojisi gerçekten muazzam devrimlerdir. resmen yeni bir çağ açtılar. ayrıca ileride gerçekleşirse veya biz göremesek bile klonlama olayı çok ilginç ve bir o kadar tehlikeli gibi görünüyor...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
CRT monitörler, Wi-Fi, 2.000 yılı...
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir