Korkunç iddia: Savaşta cesetleri yiyen robot

Korkunç iddia: ABD ordusu için geliştirilen EATR, insan cesetlerini yiyerek enerji elde edebilecek.

Korkunç iddia: Savaşta cesetleri yiyen robot
Aylarca sahada kalabilecek basit ilk modeller

Pentagon'un bir Maryland şirketine verdiği ihale bilim kurgu filmlerinden çıkma bir robotun doğmasına sebep oldu. Kendini organik materyalle besleyen, güç ihtiyacını karşılayan bir robot geliştirildi. Adı da EATR yani yiyici oldu. Açılımı Energetically Autonomous Tactical Robot.

EATR her türlü fosil yakıtı kullanabildiği gibi her türlü karbon bazlı organik enerji kaynağından faydalanabiliyor. Etrafta bulduğu bitkileri kullanarak aylarca sahada kendi kendine görevine devam edebiliyor. Haberin buraya kadar olan kısmında sorun yok. Ancak Fox haberlerine göre bu robot savaş alanındaki hayvan ve insan cesetlerini de kullanacak!

Savaş alanında bol bol bulunan cesetleri de kullanarak enerji üretecek bir robot fikri insanlarda dehşet uyandırdı. Neyse ki sonradan EATR'ı geliştiren firma bunu yalanladı. Savaş alanında cesetlere zarar vermenin Cenevre Sözleşmesi'ne suç olduğunu belirten firma, EATR'ın masum olduğunu, genel olarak çalı çırpıyla besleneceğini söyledi. Yerde bulamazsa da minik elektrikli testeresiyle kesebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

yada mutfak robotu sizle beslenicek :)

çok çılgın bir alet yakında transformers modülünün canlı ufak modülleri ile karşılaşırsak hiç şaşırmamak gerek. birde kendi kendine düşüne bilme ve yer altındaki metallerin oluşumunda yer alan mikro organizmaların bileşeninden oluşursa bu canlı insan ırıkının aksine kendi ırkını oluşturmak için yapmayacağı şey yoktur kendini geliştirip.

çok ilginç gerçektende bilim kurgu filmi gibi

terminator mu doguyor Allah mi skynet temiyis:D

Amerikanın cenova nanlaşması umrundaydı sanki.Lav silahını da onlar çıkarmamıştı sankim.Savaşta milleti cayır cayır yakıyorlardı.Dünyada ilk kez atom bombası kullananlar yine onlar.Yapmışlarsa hiç şaşırmam doğrusu.Nerde insanlık dışı bir şey var ilk onlar keşfediyorlar.

İnsan mı bu yedikçe enerji üretsin diyeceğim lakin insan vicudunda birsürü enerjide kullanılabilecek madde var. Aslında mantıklı bişey düşman ordunun savaştan sonra bide cesetlerini toplamaya mı uğraşacaksın. Pratik bir çözüm akıllıca bir savaş robotu olabilir aslında ama komplo teorisi gibi geldi bana

"Kötü yanından bakarsak korkutucu ama iyi yanından bakarsak yemek artıklarıyla "mutfak robotu" besleyebileceğiz."

Bardağın dolu tarafınıda görmek lazım dimi ama :)

Yahu yıllarca filmi yapıldı korkunç gelmedi de şimdi mi korkuttu..!

Aman Allahım TERMİNATÖR tarzı olaylar gerçek olmayamı başladı?

Bundan seneler önce bir filmde radyo dalgaları ile insanı içten yakan bir silah vardı 8 sene sonra Irak savaşında kullanıldı ve silah ortaya çıktı. Şimdide Microsoft' un "NATAL" projesi ve bu insan yiğen yaratık robot ve Nöronalleşen bilgisayar teknolojisi, bunları toplayın= "TERMİNATOR"

bundan 30 sene sonra hayatımızı riske eden bir teknoloji ile savaşıp savaşı kaybedeceğiz. Hele birde bu teknolojiler kötü emellerde birleşirlerse filmlerde ki heyecanla izediğimiz " iyi adam - kötü adam " savaşları gerçek hayatımıza girdiğinde, heyecan yerini korku ve dehşete bırakacak.

Şu son sözlerimle dikkatinizi çekmek istiyorum:
Seneler önce ilkel olarak başlayan teknoloji giderek yerini kontrolü daha güç ve bazı zamanlar içinse imkansız hale gelen bir canavara dönüşmekte. Sizlere sorarım insanlığın faydasına olan gerekli teknoloji mi yoksa ölüm ve kaosu getiren gereksiz teknlojik canavarlar mı?

Düşünün bu tarz teknolojiler neden geliştirilir ?
Hele ki binmeyeceği eşeğe semer vurmayan birileri buna yatırım yapıyor sa ?

Cok yararli bir bulus sehirler artik ziyan olmayacak.

insanların birbirini öldürmesi canavarca değil ama bir robotun cesetleri kullanması canavarca mı yani..Gidin birbirinizin beynini uçurun ama kimse cesetlere dokunmasın.tuhaf paradoks

"Aman Allahım TERMİNATÖR tarzı olaylar gerçek olmayamı başladı?

Bundan seneler önce bir filmde radyo dalgaları ile insanı içten yakan bir silah vardı 8 sene sonra Irak savaşında kullanıldı ve silah ortaya çıktı. Şimdide Microsoft' un "NATAL" projesi ve bu insan yiğen yaratık robot ve Nöronalleşen bilgisayar teknolojisi, bunları toplayın= "TERMİNATOR"

bundan 30 sene sonra hayatımızı riske eden bir teknoloji ile savaşıp savaşı kaybedeceğiz. Hele birde bu teknolojiler kötü emellerde birleşirlerse filmlerde ki heyecanla izediğimiz " iyi adam - kötü adam " savaşları gerçek hayatımıza girdiğinde, heyecan yerini korku ve dehşete bırakacak."

Bence sen biraz az SCI-FI seyret,
Kafayi yersin mazallah.
Neo oyle robotlar bizi oldurecek dehsetler falan.
Robotun devresi varsa insaninda imani var ulennn der dalariz bizde :D

tüylerim ürperdi hackerlarin da bunlara virüs gönderip yok et emriyle etrafa saldirdiklarini düsünsenize ortada zombi robotlar insan avinda

matrix filmi gerçek oluyor desenize :P

Çok yararlı demişsiniz buna, yok düşman cesetlerini kim toplamay uğraşacak demişsiniz.Dikkat edin nereden geldiğinibzi hangi kültürden hangi dine mensup olduğunuza dikkat edin.İslamiyette böyle şeylere yer yok.Düşman askeri bile olsa.herşeyden öncce insana bir saygı var.Düşün senin ülkeni işgal ediyorlar sen ölmüyorsun ve annen, baban veya çok sevdiğin birisini öldürüyorlar ve bu ölen yakınlarını bu robot iyor ve sana gösteriyorlar veya görüyorsun.Acı bir şey değil demi ?Şimdi birde şöyle düşün böyle bir icat olmamış olsaydı sen bu cesetleri alıp gömmek isterdin heralde en azından için biraz olsun rahat ederdi.

Yorumlarınızı biraz düşünüpde yazın.Ne kadar yalanlasalarda inanınki bunu deneyeceklerdir.

bana warcraft 3'teki meat wagonları hatırlattı

Aslında robot oldukları için onlara bilgisayarlar ulaşabilir ki kontrolde edebilir.Bu budurumda insanın aklına bir çok şey geliyor.

Örnek vermek gerekirse;
Düşmanları robotları ele geçirerek karşı tarafı duman edebilir :D
Yada hackerler bankaları daha kolay soyabilir :D

ÖYLE DEĞİLMİ!!!

bizde artık elimize shotgunları alıp bunları avlarız zombi avlıyacağımıza :D

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Korkunç iddia: Savaşta cesetleri yiyen robot
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir