Korsan Windows fena vuruyor!

Windows'u korsan olarak kullanmaya mı niyetlendiniz? Öyleyse sizi bekleyen bu tehlikeye hazır olun!

Windows anahtar üreticisi ile gelen tehlike

Microsoft her altı ayda bir yayımladığı güvenlik raporları ile kullanıcıları uyarmayı ve bilinçlendirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni güvenlik raporunda dünya çapında zararlı yazılım tehditlerinin özellikle Windows için anahtar ürettiğini iddia eden programların, yani "keygen"lerin içinde saklanarak geldiğine dair bir uyarı içeriyor.

Raporda 2012 yılının ilk altı ayında yazılımlar için anahtar üreten programcıkların içerisinde saklanarak gelen Win32/Keygen zararlısının bulaştığı yaklaşık beş milyon bilgisayar tespit edildiğinin altı çiziliyor. 2010 yılı ile 2012 yılı arasındaki tehdit farkı ise tam 26 kat fazla! Anahtar üreticilerine bulaştırılmış zararlı yazılım tehditleri dünyaca ünlü Pornpop, Blacole, Conficker ve FakePAV zararlılarının tehdit derecesini çoktan geride bırakmış durumda.

Raporun özetine yukarıdaki resme tıklayarak erişebilirsiniz. CHIP Online olarak Win32/Keygen özelinde zararlı yazılımların dünyadaki yayılımını çok iyi anlatan bu raporu arkadaşlarınızla paylaşmanızı öneriyoruz.

Söz konusu güvenlik raporuna buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

@C.Sancak Windows doğası ve yapılış amacı gereği virüs bulaşmaya meyilli ve internet üzerinden denetim altında tutulan bir sistem. Kim cahil?

@C.Sancak herkes herşeyi bilmek zorunda değil. ben bikaç şeyden bahsederim kelime anlamazsın. bu seni cahil mi yapar?

@11 Eki 2012 16:25 Nasıl Yani ? Yapılış Amacı Gereği Virüs Bulaşmaya Meyilli Windows'un Amacı Bu mu ? Yaptığı Sisteme Virüs Bulaşması Neyse Sen Sisteminde Güncellemeleri Elle Kasten Kapatmazsan..! Zaten Güncellemeleri Windows Kendisi Çeker Yükler Windows Defender Veya Microsoft Essential Makalede Bahsedilen Yaygın Virüsleri Silip Atar...

@11 Eki 2012 17:59 Konuyu Saptırma Senin Bir şey Yapmana Gerek Yok Windows Zaten Herşeyi Yapıyor Sorusu Olan ???

Eee ne yani bizleri bunlarla güya kandiracaklar öyle mi

c.sancak, o cahil diyerekten nitelendirdiğiniz insanlardan bazıları parası olmadığı için sırf çocuğu bilgisayar öğrenebilsin diye askeri üscret maaşından birazını ayırıp çocuğuna bilgisayar alabiliyor...sizce kalkıp bu fiyata işletim sistemi alabilirlermi? yazık yazık Allah var yukarda, tanımadan etmeden nedenini düşünmeden konuşmayın...herkes parayı pasıp işletim sistemi almayı bilir ama alabilen vardır alamayan vardır

@11 Eki 2012 15:18 sadece Windows yok Linux dağıtımları bedava istediğini kur kullan çocuklar için Windows şart değil...

Türkiye Microsofttaki yerini almış hayırlı olsun :)))

bunlar hep hikaye 400 lira veremem ben bir işletim sistemine. şimdi win 8 40 dolar felan olacak ilk zaman için orjinal almayı düşünüyorum.

Microsoft kullanıcılarını bilinçlendiriyormuş bizde yedik :) Yazinin en güzel yeride (Geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni güvenlik raporunda dünya çapında zararlı yazılım tehditlerinin özellikle Windows için anahtar ürettiğini iddia eden programların, yani "keygen"lerin içinde saklanarak geldiğine dair bir uyarı içeriyor.) :) Böyle rapor hazirlayacaklarına windows fiyatlarını düşürsünler bu raporu okuyupta orjinal sürüm alacak ahmak oldugunu sanmiyorum :)

Emin olun win32keygen,hatta bir çok trojen,truva atından.daha fazla tehlikeli bir şey varsa oda Microsoft Müşteri Deneyimini Geliştirme adı altında bilgi toplama mekanizmasıdır.

Windows Loader by DAZ. 1 numaralı yardımcımız hangi amele keygen ile uğraşıyor merak ediyorum :))

korsan kullanimla bir sey olmaz diyenlere kapak olsun...

eminim kullananları düşünüyordur, yoksa bilgates parayı seven bir adam değilki :)) korkut alsınlar politikası. samimiyse tekel olmasın. google yaptığını yapsın, hem açık kaynak olsun, hem bedava olsun. sanki millet yüklediği güncelleştirmelerde nelerin pc sine yüklendiğini biliyorda, ilk okula giden bebeleri kandırsın microsoft. en büyük korsan kendileridir. kesici al windows lazım, cihaz al vindows lazım. yazıcı al windows lazım. neden desteği yok linux yada diğer işletim sistemleri için. oyun al desteği yok linux için. şimdi bi düşünün kim korsan. ?

anbüyük virüs microsoft direk ekonomiye bulaşıyor.

ne kadar yasal olarak bir suç işlesekte yapcak bişi yok 300 tl verip işletim sistemi satın alamam

pazarlama stratejileri bunlar :) ha not ; 1 win 7 ultimate 1 vista home premium sayısız xp lisansım ve office 2007 ultimate lisansım var bi farkı yok korsandan

windows istese korsanlarını bir saatte kapatabilecek durumda ama bu durumda pazar linuxe kayacak bunu gözönüne alarak bireysek kullanıcıların üzerine fazla gitmek istemiyor. aldığınız windowslu bilgisayara 150-200 dolar işletim sistemi ücreti ödüyoruz zaten.

Apple gibi 20$ yapsın işletim sisteminin fiyatını biz de orijinal alalım. 300 TL bir işletim sistemi için çok pahalı...

Çoğu program için keygene gerek bile yok. Regedit üzerinden sınırsız olarak kullanılabiliyor. Win XP bile aynı şekilde keygen olmadan lisanslanabiliyor.

Gerektiğinde keygenimide kendim yapıyorum crackimide. Bunları pazarlama stretejisi olarak görüyorum. Bilinçli kullanıcı zaten bu zararlı yazılımları antivirüs kullanmadan dahi yakalanmaz. 1 sene bilgisayarlarımdan birini antivirüs kurmadan kullandım oyun sitesi, xxx sitelerine girdim tarattım sıfır virüs sıfır zararlı... İnternet aleminde herşeyi balıklama atlamazsanız kolay kolay başına birşey gelmez...

micro$oft tan bebek ve enayi masalları... ha benim windows um lisanslı ama para vermedim Micro$oft hediyesi ;) (cidden şaka değil!)

Adamlar işlerini biliyor şuanda orjinal win7 pro key var ama ultimate korsan key kullanıyorum 1.5 yıl oldu pc taş gibi

windows, kendini üretmek icin bir kaynak arayan gerçek manada virüsün kullandığı hücre aygıtlarından farksız. olay sahte windows kullanmak degil. windows kullanmak demek virüslerle barışık yaşamak demektir.

Önemli işlerinizi( sanal bankacılık vs.) herhangi bir Linux dağıtımı üzerinden yapın ;)

Bence de bir pazarlama stratejisi. MS Windows'u korsan kullanan kullanıcıları orjinal Windows kullanmaya teşvik ediyor. Kızım sana söyleyeyim gelinnim sen anla misali. MS istese ortalıkta korsan Windows kalmaz. Yaparsa da insanlar açık kaynak dünyasına yönelecek. Bu durumda da MS zarar edecek. Korsan yazılımı kimse zevk olsun diye kullanmaz. Tek sebep "fiyat"tır. Windows fiyatlarını biraz aşağı çekerse korsan Windows'ların azalacağını düşünüyorum ama...

Microsoft securuty esentials hiçbir keygeni zararlı olarak algılamıyor.

@ALPEREN3 Bir Kere İzin Verdiğin Zaman Bir Daha Sana Sormayacaktır

Şimdi biz bu haberi okuyunca korkacağız orjinal Windows alacağız öyle mi!? Ama bu haber beni korkuttu bu yüzden Linux`a geçmeye karar verdim!

Microsoft korsana karşı ise öncelikle kendi arama motorunda Windows 7 keygen gibi aramalarda çıkan sonuçları neden filtrelemiyor?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play