Korsana af gibi çözüm!

Çok popüler bir oyun ama neredeyse herkes korsan oynuyor. İşte yapımcıdan çözüm...

  • Ali Güngör
Korsan oyuna karşı indirim
Macera oyunlarını ve bulmacaları sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun

Bir zamanlar çok yaygın ve popüler bir oyun türü olan point-click-adventure yani 2D macera oyunları neredeyse tarihe karıştı.

Amanita Design'ın hazırladığı Machinarium, uzun yıllardan sonra macera türünü seven oyuncuları tekrar heyecanlandırmıştı. İnanılmaz çizimleri, sanatsal yaklaşımı, müthiş müzikleri ve bulmacaları ile bağımlılık yapıcı bir oyun olarak dikkat çekti.

Oyun yapımcıları korsan koruma koymamıştı ve yapılan araştırmalar, popüler oyunun yüzde 90 korsan oynandığını gösterdi. Amanita Design da bir nevi korsan affı çıkartarak, bu oyunu sevenlerin vicdanlarını rahatlatmaları ve orijinal olarak satın almaları için bir indirim yaptı.

Normalde 20 dolara satılan Machinarium, 12 Ağustos'a kadar sadece 5 dolara satılacak. PC, Mac ve Linux sürümü olan oyunun yanında, aynı paket içerisinde dijital indirme olarak müziklerine de sahip olmak mümkün.

Bağlantı: Machinarium

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iste yapılması gerekende bu..

Haber için gerçekten teşekkürler. Ben de korsan oynayanlardandım ve oyunu gerçekten beğenmiştim. Sayenizde indirimden haberim oldu ve oyunu alacağım şimdi. Bu tarz orjinal oyun indirimleriyle ilgili daha çok haber bekliyoruz.

helal olsun tmm 5 dolarda çok ucuz hiç değilse orjinal oyunların fiyatlarını 25-35 tl arası yapın korumayıda koyun bakın o zaman nasıl oyunlarınız kapış kapış satılıyor ben merakli değilim L4D2 yada COD multiplayer için saatlerce crack aramaya indirin fiyatları CM2010 en güzelini yaptı fiyatıda düşüktü türkçe dil seçeneği ilede ilgilendiler türkiyede kapış kapış gitti benim ülkeme insanına kolaylık sağlamayan bir firmayı ben niye zengin edeyim ...

belki oran yüzde 90 olmazdı ama koruma koysalar da, kıran yine kırardı.

L4D2 yi 15 .7 tl ye aldım. Dediğin fiyattan 10-20 lira daha ucuz. :d

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play