Korsana ağır bir darbe daha!

Son zamanlarda korsana karşı girişilen harekat haberlerinin ardı arkası kesilmiyor! İşte son olay...

Amerika'dan korsana ağır bir darbe
Her yıl milyarlarca dolar kayıp açıklandı

Amerika, iyice artan internet korsanlığına bir dur demenin vaktinin geldiğini dile getirdi. Amerika'nın internet üzerinden yasa dışı yollarla, başka ülkeler üzerinden kullanıcılara ulaşan müzik, film v.b. verilerden dolayı yıl içerisinde milyarlarca dolar kaybettiği belirtildi.

Motion Picture CEO'su Bob Pisano; "Yayınlanan ürünlerin içeriklerini ve fikri mülkiyet haklarını dijital ortamlarda korumak çok büyük önem arz etmektedir" diyerek durumun ciddiyetini belirtti. Ayrıca Amerika'daki bilgisayar ve oyun yapımcılarının da kullandıkları koruma sistemlerini arttıracakları gelen diğer haberler arasında.

Korsan ve taklit ürünlerin denetlenmesi yönünde neredeyse hiçbir çaba sarf etmeyen Çin'e olan tepkiler artıyor. Özellikle Amerikan Ticaret Temsilcisi Ofisi yıllardır Çin'deki ve Rusya'daki illegal Amerikan film ve müziklerinin önüne geçmeye çalışıyor. 2007 yılında Rusya'daki en büyük illegal sitelerden birisi olan Allofmp3, yoğun baskı sonucunda kapatılmıştı.

Başkan yardımcısı Joe Biden'se; "Kendi sınırları dahilinde bile olsa bizim mallarımızı herhangi bir illegal yol ile kullanan hükümetlere direk ve sert bir cevap vermek bizim görevimizdir" açıklamasında bulundu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hiç kolay değil. Bu hikayeleri sürekli okuyoruz internette! :D

kimin neyine amerikan filmleri. korsan siz neye diyorsunuz? kotu kalitedeki filme ise onu ne yapayim iyi kalitedeki her film download edilir. bakmaninda bir zevki var. Kaldiki, mp3 lere onlarin karsini almak mumkun bile deyil. Itunes gibi sarki satan sitelerdense tornet programciligi daha onemli

Allofmp3 kapatılmadıki (on 15 August 2007 AllofMP3.com was acquitted of all charges brought up by IFPI) 15 Ağustos 2007 AllofMP3.com hakkındaki bütün suçlamaları IFPI tarafından beraat etti. korsanı durdurmak imkansız gibi bişey

adamlar başka ülkelere baskı yapıyor. biz daha youtube olayını çözemedik

Haber korsana darbe altta Resimlerle: En iyi torrent siteleri bu haber ne ilginc.
100 lerce rapid, megauplod tarzi siteler, stream siteleri her dilde 1000 lerce.
Resmi sitelerde ismi degistirilmis flimler
Cesitli flim, mp3 vs vs icin p2p programlari
Blog ve degisik ftp vs vs gibi seyler ne darbesi ya?

Bu isin sonu global lisansdan gecer 6 ila 1 yil süre icerisinde sinemda cikmis, dvdsi yada cdsi cikmis muzik, flim vs vs resmi sitelerden global lisans adiyla isslerden alinacak parayla baya asagilara cekilir ve korkunc miktarlarda gelirler kazanirlar.

Konuyla belki alakasız ama, geçenlerde tanıdığım bir mobilya firması gazeteye "autocad bilen eleman alınacaktır" diye ilan verdi. Aynı gün BSA arayıp bilgisayarlardaki lisansları sordu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play