Korsanın da korsanı çıktı!

Gerçek korsanlara sahte korsan şoku! Korsan'ın kalesi olarak bilinen sitenin de korsanı çıktı...

Korsan içerikle mücadele edenlerin bir numaralı hedefi her zaman The Pirate Bay olmuştur. Bugün torrent dendiğinde akla gelen ilk isim olan The Pirate Bay'in başı, şimdi de "sahte korsanlarla" dertte.

Pirate Bay, kendi blog sayfalarında yayınladığı mesajla, kullanıcılarını, sahte Pirate Bay sitelerine karşı uyardı. Siteden yapılan açıklamada, "thepiratebay" alan adıyla ve ilginç uzantılarla internette boy göstermeye başlayan sahte Pirate Bay'ler, kullanıcılardan, kopya ve korsan içerik için bile para talep ediyor.

Konu aslında oldukça ilginç. Korsan içeriğin kalesi olarak değerlendirilen bir sitenin, kendisini kopyalayanlara öfke kusması çok sık görebileceğimiz bir durum olmasa gerek. Bakalım bu kavga nasıl sonuçlanacak!

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Emeğim çalındı, emeğimi çalanında emeği çalındı.Ondanda kim çalar allah bilir hadi eyvallah...

Piratebaye bişey olmaz, olan bilinçsiz kullanıcıya olur. Thepiratebay magnetlerini parayla indirirler. :) Bi insan torrent kullanacak kadar bu işlerin içindeyse thepiratebayden bişey indirmek için para vermemesi gerektiğini de bilmeli.

Web sitelerinin kodlarını kendileri paylaştı. siteye her şekilde ulaşılsın kapatılamasın, değişik domainlerden girilebilsin diye..Adamlar kendilerini dünya çapında amme hizmeti yapan bir web sitesi olarak görüyor.E tabiki kodları alıp Pirate Bay'ya mirror olan bu sitelerin hepsinin iyi niyetli olmasını beklemek de bir saflık. Uyanık birileride kullanıcılardan bunu iş için para isterse tabiki kızacak Pirate Bay'ın kurucuları, adamların felsefe herşey bedava dağıtmak üzerine :)

yooo gayet normal

gerçek site bedava sunup insanları faydalandırıyor, sahte olanda bedava içerikten para kazanmak gibi onursuz bir iş yapıyor işte gerçek suç budur.

dinsizin hakından imansız gelir

Ne biçim Dünya burası be herkes birbirini soyma peşinde. soyanda madur soyulan da. Utanmadan bide mahkemeye verirler şimdi. korsanlarında bi ünü var çakması olmaz. :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir