Korsanlar tedbirsiz davranırsa!

Korsanların tedbirsizliği bakın başlarına nasıl bir iş açtı: Garip korsan hikayesi burada...

  • Ümit Öncel
Pirate Bay logosu t-shirt'lerde kullanılacak ama..
Bu logo artık t-shirt'lerin üzerinde kullanılacak!

Geçtiğimiz günlerde tracker'ını kapatan PirateBay'le ilgili çok ilginç bir olay meydana geldi. İsveç kökenli dünyaca ünlü torrent sitesinin logosunun kullanım hakkı, yasal hacker'ların eline geçti.

İsveçli bir giyim firması torrent sitesinin meşhur logosunun patentinin alınmadığını fark edince gidip kendi kullanımı için kaydettirdi. Bu durumda artık logo t-shirt ve benzeri giyim eşyalarında kullanılacak ama bundan gerçek korsanlar beş kuruş para kazanamayacaklar!

Giyim firması yetkilileri, logonun patentinin alınmamış olduğunu fark ettiklerinde kendilerinin de çok şaşırdıklarını söylediler. Dünyaca tanınan böyle bir logonun patentini almanın kendileri için iyi bir ticari hamle olduğunu söyleyen yetkililer, logonun kullanım alanları konusunda ise henüz detaylı bir açıklama yapmadılar.

İsveçli hukukçular ise logonun haklarının korunmuyor olmasından dolayı, logonun giyim firmasından geri alınmasının pek de kolay olmadığını söylüyorlar. The Pirate Bay yöneticileri ise her şeye rağmen mahkemeye başvurarak bu durumu düzeltmek için çaba sarfedeceğini söylediler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

The Pirate Bay firmanın logosunu kulandığına göre artık para ödemesi gerekir muhahhaaaaa. patenti giyim firmasında :)

tr yede gelse bu t-shirtler.

aslında okadarda kötü değil.
bu logo The Pirate Bay ile özdeşmiş bir logo.
alan firma neyin üzerine basarsa bassın kendi adını değil sitenin adını duyurur.
bedavadan reklam işte fena mı. sokakta gezerken bu tişörtü güyen insanlara para vermesine gerek bile yok.

fırsatçılar beni deli ediyor uleeeeeen !!!!

:D ava giderken avlanmak, korsanlık ederken korsanlanmak :D pehh

Nedir bu telif haklarından çektiğimiz lol

bu adamların işi cok zor gerçek korsanlar asla boş durmaz telif haklarını o şirketin başında paralarlar.( Legal yol ve ya illegal )Bu firmanın web siteleri banka hesapları her türlü ticari işlerine balta koyabilirler.Bence bu şirket korksun ama logonun zaten bir önemi yoktur ama bu birazda tarz meselesidir. bu firma web sitelerine cok dikkat etsin bence :)

aslında unutmamaları gereken birşeydi büyük hata yapmışlar doğrusu inş. kazanırlar çünkü logo bayağı güzel özellikle marka yapılacak ve hafızlarda rahat yer alacak bir logo ...

Sen de yorum yaz