Korsanlardan Tarantino'ya şaka gibi özür!

İnternet korsanlarından ünlü isme gelen özür mesajı, görenleri şaşırtacak kadar sıra dışı...

Korsanlardan Tarantino'ya şaka gibi özür!

Film korsanları genellikle yaptıkları işten pişmanlık duymazlar ancak bir grup korsan kendilerinin de vicdan azabı çekebileceklerini gösterdi. Hive-CM8 isimli ekip yayınladıkları bildiride, The Hateful Eight isimli filmin sinema salonlarından önce korsan piyasasına düşmesine neden oldukları için filmin yönetmeni Quentin Tarantino'dan özür diledi.

Kendilerinin filmi sinema salonlarında Western izlemek için "yeterince zengin olmayan" insanlar ile paylaşmak istediklerini söyleyen korsan grubu, Noel'de vizyona giren The Hateful Eight isimli filmi 21 Aralık tarihinde internet üzerinde yayınlamayı başarmıştı.

Korsan film endüstrisi, Hollywood'un çabalarına rağmen faaliyetlerini sürdürürken, popüler filmler torrent siteleri üzerinden paylaşılmaya devam ediyor. Hive-CM8 isimli grup yayınladığı mesajla, "bu harika film için Tarantino'ya teşekkür ederken" insanları mutlaka filmi izlemek için sinema salonlarına gidip "para ödemeye" teşvik ediyor.

Korsan grubun, "Yapımcıların maliyetlerini karşılamak için bilet satışlarına ihtiyaçları var" açıklaması da kendilerinin aslında ne kadar "düşünceli" olduklarını ortaya koymaya yetiyor!

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

film piyasası izleyen kişiler sayesinde böyle daha fazla izleyin ben zaten elimdeki filmleri bitirmem yıllarımı alacak gibi görünüyor ondan dolayı daha fazla film istemiyorum kendilerini tekrar etmeleri benim canımı sikiyor zaten

filmi kapağı şahane ama flim olmamış tarantino

@01 Ocak 2016 22:02 neden böyle viral reklamlardan medet umuyor sanıyorsun?

şunun filmin reklamı olduğunu anlamayan kendine zeka testi yaptırsın. film makaralarından ibaret filmini dvd`ye yani digital ortama aktarmak için ne zorlu işlemlerden geçirildiğini araştıranlar anlayacaktır.

Film oldukça başarılı fakat çok küfürlü,çoluk çocukla izlenmemesi gerekir.

''Özrü kabahatinden büyük'' deyimi vardır cuk diye oturmuş bariz bir örnek olmuş. Reklamın iyisi kötüsü olmaz fazlaca ses getirmeyen film için Tarantino'nun bunu el altından sansasyonel olsun, filmin duyumuna katkı sunar diye, kendinin yaptırmadığı ne malum?Çünkü film bir fiyasko, C-Movie! Tipik Agatha Christie kriminal romanından sahneye aktarılan Doğu ekspresinde Cinayet'in (karakterler ve kurgulamada örtüşmeler var) adeta Western versiyonu.

Tarantino bu filmi klasik olarak yani filmle panavizyon olarak çekmiş. Digital ortama da yardımlarıyla aktarmışlardır. Reklamın iyisi , kötüsü olmaz.

Öyle bir durum ki, Tarrantino bu iş için Hive-CM8 e bir çek yazmış gibime geliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir