"Kota dostu" mobil Chrome geliyor!

Chrome'un yakında yayınlanacak olan yeni "mini" sürümü, kota derdinizi biraz da olsa rahatlatacak!

"Kota dostu" mobil Chrome geliyor!

Google, mobil web tarayıcısına eklediği sıkıştırma işleviyle veri tüketimini yüzde 50'ye kadar azaltma olanağı sunmaya başlıyor.

Chrome'un Android ve iOS sürümlerine gelen yeni özellik, ayarlar altındaki "bant genişliği yönetimi" sayfası yoluyla etkinleştirilebiliyor ("veri kullanımını azalt" ayarını etkinleştirerek). Google'a göre arayüz, işlev sayesinde verinden ne kadar tasarruf ettiğinizi de gösteriyor. İşlev hakkında detaylı bilgiye Google'ın destek sayfasından ulaşılabiliyor.

Chrome'a eklenecek diğer özellikler arasında iOS'taki Chrome için Google Translate entegrasyonu da var. Bu sayede iPhone ve iPad kullanıcıları, tek düğmeye dokunarak sayfaları tercüme edebiliyorlar. Chrome'un Android sürümündeki bir yenilik ise web siteleri için araç çubuğu menüsünü kullanarak giriş ekranı kısayolları oluşturabilme. Bu kısayollar, Google'a göre "belirli web sitelerini farklı bir uygulama gibi, tam ekran açmanıza izin veriyor ve bu siteler, uygulama geçiş ekranında ayrı bir uygulama olarak görünüyorlar."

Chrome'un yenilenen sürümleri, Google Play ve Apple App Store'da birkaç gün içinde indirmeye sunulacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Opera Mini ve Opera bu hizmeti 2009 dan beri sunuyor.Ucweb de var ayrıca.Chrome geç bile kaldı.İşin içinde google olunca şunu da söyleyeyim: Çok heyecanlıyım.Artık bilgilerimi Google Chrome vererek fişleneceğim.Süper Hizmet.Teşekkürler Google

Android için Chrome betada vardi bu ozellik zaten.

Şu reklamlardan birşey okuyamıyoruz. Bir çeki düzen verseniz ?

hepsiburada reklamından dolayı haberin sol tarafını okuyamasam da başlıktan iyi bişeye benziyo..

adblock la reklama sağ tıklayıp adblock >bu sayfadaki bir reklamı engeleyin tıklayın ve engeliceniz neyse seçin https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

operada yıllardır var bu özellik ve bir ara yasak sitelere bile giriyordu çünkü dosyayı kendi sunucusunda sıkıştırıp indiriyor sonra çık düzeltildi tabi.

Optimizasyon yapsınlar en önemlisi o rahat rahat kullanalım telefonlarda çok donuyor. Uygulamayı 1500 TL'lik telefonlara göre yapmasınlar.

Dolphin Zero 'yu denemenizi tavsiye ederim.

@18:58 neden bahsediyorsun hala girilebiliyo

Bana ne veri tüketiminden ben wifi ile giriyorum uygulamayı hızlandırsınlar çok kasıyor esas problem bu.

OPERA Android İçin İyidir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir