Kötü haber: Lenovo'nun mini laptopu ölü doğdu

Lenovo'nun büyük heyecan yaratan mini laptop'u Pocket Yoga'dan kötü haber geldi...

  • Selim Öztürk
Kötü haber: Lenovo'nun mini laptopu ölü doğdu
Pocket Yoga: Lenovo, üretime geçirmekten vazgeçti.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bu haberimizde de sizlere duyurduğumuz, Lenovo'nun bir süredir merakla beklenen ve Sony'nin Vaio P netbook serisine karşı ciddi bir rakip olacağı sanılan yeni Pocket Yoga projesiyle ilgili kötü bir haber var.

Şirket yetkilileri, Pocket Yoga ile ilgili son bir açıklama yaparak Pocket Yoga'nın hayata geçmeyeceğini ve kullanıcılarla hiçbir zaman buluşmayacağını duyurdu. Cihazın sadece deneysel bir konsept olduğunu söyleyen yetkililer, böylece minik PC'yi bekleyenleri de hayal kırıklığına uğratmış oldu.

Konsept aşamasında iki yıldan fazla bir süreyi geride bırakan ve resimlerinden görüldüğü üzere tablet-pc gibi katlanabilen ve dokunmatik bir ekrana sahip olan Pocket Yoga, ayrıca üzerinde bulunan trackpoint'i ve 1600x768 piksel maksimum ekran çözünürlüğüyle de büyük ilgi görüyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

resimdeki ise gerçekten üretime geçmesinler

artık internete girmek için bile olsa yüksek işlemgücü gerekiyor..mesela en basitinden şu chip sayfası bir sürü yazı resim flash obje içeriyor...bunun için büyük miktarda ram işlemci istemesinin yanısıra yardımcı programlarada önemli miktarda sistem kaynağı gerekiyor...yani ufacık işlemciyle internete girilmez...ya işlemgücünü arttıracaklar ya da siteler şımarık çocuk gibi sayfa tasarlamayı bırakacaklar...

bence gecmeleri gerekirdi üretime satardıda bayagı cünki cukalata gibi bi bilgisayar istersen cebinde taşı eski telefonlar bundan daha büyüktü

Sen de yorum yaz