Kötü yılın ardından ilk fatura Ballmer'a...

Biz bu kadar para kaybetseydik karalar bağlardık; ama onun bunu fark etmesi bile çok zor...

  • Ümit Öncel
Kötü yılın ardından ilk fatura Ballmer'a...
Ballmer da ekonomik kriz kurbanı...

Ekonomik kriz kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Hatta karşısına çıkan dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft'un bir numaralı adamı, yani CEO'su Steve Ballmer olsa bile! 30 Haziran'da sona eren mali yılın ardından açıklanan rakamlara göre bilişim devinin patronu Steve Ballmer'ın gelirlerinde %5'lik bir azalma oldu. Her kademedeki çalışanına özel bir prim sistemi uygulayan Microsoft, tamamlanan mali yıl içerisindeki performansına göre Ballmer'ın primlerini düşürdü.

Ama yine de Ballmer için çok da üzülmeye gerek yok. Her ne kadar bu düşüş, Ballmer'ın yıllık kazancının yaklaşık 74 bin dolar azalması anlamına geliyor olsa da, bu mali yılda Microsoft'tan geçtiğimiz yıl 1.350.834 dolar alan Ballmer, bu yılı 1.276.627 dolarlık maaş ve prim ödemeleri ile kapattı. Yani Ballmer bu düşüş nedeniyle çok da etkilenmemiş olmalı. Hatta Ballmer'ın toplam servetinin 10 milyar dolar civarında olduğu düşünülürse, bu kesintiyi fark etmemiş olması daha mümkün görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

kesin farketmemiştir :)

Bu adamı ve parasını görünce üzülmüyorum neden biliyormusun çünkü biliyorum artık uyandım....

Ms'Den Maaş Olsa Ne Olur Olmasa Ne Olur Cokta Tın Der:D

.... züğürdün çenesini yorarmış. Bana ne ! Ne hali varsa görsdün.

Bende maaşı askari ücretin altına düştü zannettiydim. Hayallah...

onlar 1cent hesabını yapar kesin fark etmiştir :)

bence bu adam maaşının ne kadar olduğunu bile bilmiyodur bilmem kaçtane kredi kartı vardır istediğni alıyodur banka hesabında biriken maaşta otomatik olarak ödeme yapılıyodur yani ben o kadar maaş alsam garanti takip etmem paramı xD

Ağlamıyorum gözüme bişey kaçtı :/ :D:D

10 milyar doları nerden buldu bu

hocam atı alan üsküdarı çoktan geçmiş şirketi batsa kaç yazar onun serveti 7 sülalesine bakar :D endişelenmesi gereken işten çıkarılma korkusu olan kişiler :)

Adam bu sene nasıl geçinecek.
Allah yardımcısı olsun. Üzüldüm vallah

Sen de yorum yaz