Küçük değil ama ucuz iPhone 5 geliyor...

Daha küçük bir iPhone bekleyenlere kötü, daha ucuz bir iPhone bekleyenlere iyi haberlerimiz var...

Apple'ın iPhone serisi için çıkaracağı yeni iPhone hakkında birçok iddia ortaya atıldı, bunlardan biri de iPhone 5'in daha ince ve düşük fiyatlı bir şekilde iPhone Nano adıyla piyasaya sürüleceğiydi. Şimdiki iddia ise iPhone 5'in iPhone 4'ten boyut bakımından daha ince değil ama fiyat bakımından daha düşük fiyatlı olacağı... New York Times da isimsiz bir kaynaktan yayınladığı haber ile Apple'ın bundan sonra daha küçük bir iPhone yapmayı düşünmediğini belirtiyor.

Firmadan sızdırılan bilgiye göre firma şu anda daha uygun fiyatlı bir model yapmak için telefonun değişik sürümleriyle uğraşıyor. Ayrıca telefonun bellek boyutu ya da kamera kalitesi dahil olmak üzere tüm iç kısımları, cihazın boyutunda değişiklik yapılmadan tasarlanacak.

Bu durumu onaylayan bir başka kaynak ise daha küçük bir cihazın doğal olarak daha pahalı olacağını ve kullanım zorluğu yaşatabileceğini, dolayısıyla da geliştiricileri yeniden uygulama yazmaya itebileceğini belirtiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

inşallah düşünsene iphone 4 2000 tl iphone 5 500 tl :D

zaten maliyeti 200doları bile bulmayan birşeyi 800dolara satıyosun ne bellek koymamasından bahsediyorlar..???

iphone 1.5 mılyardan pahalı olmamalı suan bıle ıphone 4 elr 2.5 tl cıvarı degılmı? cok ama cok pahalı her sene yenı modelı cıkıyor sunu uygun fıyata satın zaten malıyetı 200 dolar cıvarı tum telefonların oyle malıyetlerı ucuz abd de ıphoneler cok ucuz turkıye gıbı ulkelerde fıyat uçuyor vergısı bılmem nesı anlamadıgım bıntane sey eklenıyor ustune

aslında abd de kontratsız 600$ dı...

Apple'de Nokialaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Parça maliyeti 200 doları bulmayabilir fakat bir çok farklı gider kalemleri olduğu aşikar. Üretim yapan tüm firmalarda çeşit çeşit üretim giderleri bulunuyor ve eminim Apple firması bu üretim giderlerini en düşük şekilde tutmayı başararak bu fiyat ile cihaz sunabiliyor bizlere... Daha pahalı da olabilirdi!!!

en iyisi çakma kullanmak. benim kullandım pinphone3gs aynı donanıma sahip ama farklı bir işletim sistemi kurulu her tür java çalıştırıyor. dokunmatik de çok hassas. devlet ürünün fiyatı kadar vergi koymasa orjinalini alırız.

iphone 1.5 mılyardan pahalı olmamalı suan bıle ıphone 4 elr 2.5 tl cıvarı degılmı? cok ama cok pahalı her sene yenı modelı cıkıyor sunu uygun fıyata satın zaten malıyetı 200 dolar cıvarı tum telefonların oyle malıyetlerı ucuz abd de ıphoneler cok ucuz turkıye gıbı ulkelerde fıyat uçuyor vergısı bılmem nesı anlamadıgım bıntane sey eklenıyor ustune
------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar lütfen bilmeden yorum yapmayın. Amerika'da telefon 199$'a kontratlı satılıyor, kontratsız versiyonu zaten yok. Diğer ülkelerde ise 500 - 600$'a kontratsız olarak bulunabiliyor. Ülkemizde ise sanıldığı gibi 2000 - 2500 TL civarı bir fiyat falan yok, hiç araştırmadan konuşuyorsunuz resmen. Turkcell ve Vodafone 1500 TL'ye 32 GB'lık versiyonunu kontratsız olarak satıyor. Bilmeden konuşmayın, lütfen!

Neyi varda fiyatı düşürmek için daha da kırpacaklar?:D

süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Arkadaslar iphone mini amerikada su anda tanitimda

fiyat düşürürlerse iphone lu olmanın ne anlamı kalır ?

1.500 milyar az mi kardes

o'zaman enson favoritler, LG 3D / SAMSUNG S2
merhaba,ben bu iphone 4,mobiltelefon'un en cok modelini? sevdim,keskin köşeli.fakat Anten ve cam'erkan problemini sevmediyim,? ve böyle bir telefonum yok.ozaman samsung s2 ve LG 3D benim hayelim ve ikisinden birine kararlıyım.? Teşekk*metin*

@fiyat düşürürlerse iphone lu olmanın ne anlamı kalır ?

al işte geri zekalının teki xD

Apple ve ucuzluk bir araya gelemez. Veya ucuz model yaparsa kamerası bile olmaz.

:) sadece soylenti bu iphone4 icinde buna benzer haber okumustum daha cikmadan sanirim 3gs ten 60€ daha pahali olacak diye sonra durum neoldu 2 kat daha pahali telefon cikti karsimiza. dusuk fiyat icin kalite dusecekse hic cikarmasinlar ki appel kalitesinden odun vermet bu haberde masal cikar :)

ucuz iphone nasıl olabilir ki bir düşünün! yeni iphone çıktığında zaten iphone 4'ler ucuzlayacak. 3gs ler çok daha ucuz olucak. ucuz isteyenler bunları alır. 2 tane model çıksa bu sefer elinde kalan iphone 4'leri de satamaz. bana göre 1 tane iphone çıkacak.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Daha küçük olmasa da daha ucuz olabilir
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir