Küçük ekran laptop'lardan sıkılanlara...

Laptop'unuzun ekranı sizin için çok mu küçük? Bu ilginç çözüm sizi çok mutlu edecek...

Düşünce güzel, fiyatta tatmin edici olur!
gScreen'den dual ekranlı Spacebook

Değişik dizüstü bilgisayar tasarımlarıyla karşınıza çıkıyoruz; ama bu sefer tanıtacağımız ürünün bir benzeri yok! Lenovo W700 gibi ekstra 10 inçlik bir büyüklüğe değil, 15,4 inçlik ekstra bir ekrana sahip bu ürün çok dikkat çekecek.

Gordon Stewart'ın sahibi olduğu Alaska merkezli gScreen firması profesyonel amaçlı kullanımlar (tasarım, film düzenleme, fotoğraf düzenleme ve çift ekransız yaşayamayanlar) için çok yaratıcı ve kullanışlı bir tasarım gibi görünüyor.

Sadece kamu için değil, ayrıca ordu için üretim yapılması hususunda görüşmeleri olduğu belirtiliyor. "Bu ürünü ortaya çıkarırken çoğu kişinin böyle bir ürüne ihtiyaç duymayacağını biliyorduk; fakat şu da bir gerçek ki böyle bir imkânın olabilmesi, laptopunuzda 30 inçe yakın ekran ile çalışma yapabilme imkânınız bu ürünle gerçekleşecek." yorumunda bulundu Gordon Stewart.

Spacebook olarak adlandırılan bu ürünün özellikleri ise şöyle: Intel Core 2 Duo işlemci, 4GB Ram, Nvidia GF900M GT ekran kartı, 7200 RPM (boyutlar tercihe bağlı) hafıza ve 6-9 arasında batarya. Ayrıca DVD çalarında bulunduğu bu laptop aslında orta seviye ve üzeri için biçilmiş kaftan!

Fiyat konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak bu ürüne sahip olmak isteyenlerin3000 dolar altı bir rakamla karşılaşması için çalışmaların sürdüğü bilgisi elimize geçti.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Gelecekte tuş takımı da dokunmatik ekran olacak. Bakalım apple dan önce bunu başaran çıkacak mı.

yuh bu ne böyle planör gibi maşallah

spaceboooooooook :D

Alaskada adamların beyni donmuş sanırım.

bencede büyük ekran lazım o ekranlar açıldıktan sonra birde birleşebilse bide bunu kendi yapsa:) tuş takımıda dokunmatik herhalde bir araba parası veririz biz ona burda :(

eğer ekranladan biri dik çevrilemiyorsa bu bir ergonomik kulanım problemidir ve buna 3000 dolara yakın para vereceğime harici ekran kartı ve dik çevrilebilen 1 lcd monitörle daha kullanışlı ve esnek bir yapıya sahip olabilirim hemde maliyeti 1000 TL pc - 500 tl harici ekran kartı ve 22 inch monitör toplam 1500 TL.

bu sistem 2500 dolar olsa 3725 TL + kdv yapar yuhh be 1500 TL ye sahip olmak varken ...

saygılarımla

ohaaa falan oldum yanii
bilgisayarlı pilazma bu ya ne notebook u

Harika ne kadar iyi bir buluş film izlemek ve daha birçok şey için.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir