Kulaklık girişi olmayan iPhone'a çözüm!

Apple, yeni iPhone'da kulaklık girişini kaldırsa da, eski kulaklıklar için her şey bitmiş değil. İşte internete sızan çözüm...

  • Cenk Atlı
Kulaklık girişi olmayan iPhone'a çözüm!

Apple'ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone 7'de 3.5 mm'lik kulaklık girişini kaldıracağına dair söylentiler uzun bir süredir ortalıkta dolaşıyor.

Bu durum elbette mevcut kulaklarının işlevsiz kalacağını düşünen kullanıcıları da endişelendiriyor. Fakat Mashable'da yayınlanan video bu korkuların yersiz olduğuna işaret ediyor. Zira 3.5 mm'lik kulaklık jakı ve Lightning girişi arasında kullanılacakbir aparat, kullanıcıların yine kulaklıklarından faydalanmalarını sağlayabilir.

Söz konusu adaptör görünüş açısından Apple'ın tasarım çizgisine oldukça yakın olsa da bunun resmi bir ürün olduğuna dair açıklama yapılmış değil. Diğer yandan Apple'ın 3.5 mm'lik kulaklık girişinden kurtulacağına dair söylentilerin de henüz kesinlik kazanmadığını hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Endişeler yersizmiş ios'cular, zira şarj ederken kulaklık girişi sorunu için de birkaç aparat daha alabilirsiniz. Çok innovatif.

Apple'ın her iphone alana bluetooth kulaklık verecek olması insana fantastik geliyor. Bence Apple telefona kulaklık girişi koymaz kar eder, normal kulaklık vermez kar eder, bluetooth kulaklığı da ayrı satar yine kar eder. Çünkü Apple müşteriyi nasıl soyarız felsefesi üzerine kurulu bir şirket.

@01 Ağustos 2016 15:21 apple piyasaya yön veren, bütün büyük firmaların bile taklit ettiği bir firma. babamın firması değil oturup epılı övecek değilim, ama elektronik devi samsung un bile apple ı nasıl taklit ettiğini hep birlikte üzülerek seyrediyoruz çinliler ve kendini "Türk firması" olarak tanıtanlar zaten tümden kopyalıyor epılı ama büyükler bile gerek tasarımını gerek standartlarını çekinmeden kopyalıyorlar.

arık kesin gibi ancak bi yandan şarj bi yandan kulaklık ciddi sorun yatacak

Bunuda apple yapmadı. Kulaklık girişi olmayan eski samsung dokunmatik telefonlar var (sanırım 2009 da çıktı.) Lighting girişinede gerek yok kablosuz şarj koysun. Hatta iphone a ne gerek var iphone ı kaldırsınlar. Hatta apple kendini kaldırsında kurtulalım.

apple iyice mala oturdu

Her yeni cihazla bir aparat daha itelemeye iyice alıştılar bunlar hep bu fanboylar yüzünden oluyor işte biz bir Laptop yaptık tek çıkışı var eee sen bunu hem şarj edip hem usb takacaksan şu aparatı da bir zahmet alıver

Sen de yorum yaz