Kulaklık girişiyle ilgili yeni bir ipucu!

iPhone 7'nin kulaklık girişiyle ilgili bir ipucu, bu kez Apple'ın kendi kaynak kodlarında göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Kulaklık girişiyle ilgili yeni bir ipucu!

iPhone 7'nin kulaklık girişini kapatacağına dair söylentiler, son haftalarda giderek güçlendi. Bu seferki ipucuysa Apple'ın kendi yazılımının kaynak kodlarında göründü.

Geliştiricilere açık olan iOS 9.3 beta 1.1'in kaynak kodlarında yapılan incelemelerde "Headphones.have.%sinput.NO" şeklinde bir dizi ortaya çıktı. Bu dizi, Apple'ın 3.5 mm'lik kulaklık girişini iPhone'dan kaldıracağı şeklinde yorumlandı.

Elbette bu ipucu, iPhone 7'de kulaklık girişinin olmayacağının tam bir garantisini vermiyor. Bu arada, Apple'ın kulaklık girişini kaldırmaması için geçtiğimiz günlerde 200.000'den fazla kişi talepte bulunmuştu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

zengin adamın ne işi olur kullaklık girişi ile felan

Çok isabetli olur. Kasada ne kadar az delik, o kadar az sorun. Sim kart ve hafıza kart yuvaları da kalkmalı. Ses açma kapama düğmeleri de kalkmalı, onun yerine arka yüzeye işaret parmağı altına dokunmatik şerit konmalı. Kamera tuşu falan saçmalığı hiç olmamalı. Tek delik olmalı o da type-C. Bir adet de güç tuşu...fonksiyonu artırılmış güç tuşu....bu kadar.

@ZiyaretBitti kamera tuşu 2 kademeli olsun denirken kaldırılırsa pek hoş karşılanmaz denklanşör kullanmayan cahile ne desek boş...

@subita Telefona fotoğraf makinası muamelesi yapan cahilleri ikna etmeli aslında...yakında sen değiştirilebilir Lens de istersin....20x optik zoomlu falan....isteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci.. :)

@ZiyaretBitti SAMSUNG onu yaptı... Galaxy S4 Zoom ve S5 Zoom modellerini unuttun heralde...

kulaklık mı fakir işi... kablosuz kulaklık alamayan fakirler almasın derler...

6c ye koysun yine kulaklık

@22 Ocak 2016 19:12 tamam -Tim Cook

Objective-C bilenleri şöyle alalım: "PayMoreForHeadphones.Yes"

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play