Kullandığınız şifreleri unutmaya paydos!

Kullandığınız onlarca şifreyi aklınızda tutmak sizin için de eziyetse; en büyük yardımcınız burada.

  • Ümit Öncel
Şifrelerinizi saklamak için ücretsiz uygulama
Sticky Password Free ile şifrelerinizi güvenle koruyun...

İnternet üzerindeki pek çok farklı sisteme üyeliklerinizi ve bilgisayarınızda şifre koruması gerektiren programları düşününce günümüzde bir şifre yönetim programı kullanmaktan kaçınmak neredeyse imkansız. Bu anlamda güvenliğinizin neredeyse tek koruma yöntemi seçeceğiniz şifreler. Her farklı servis için tek bir şifre kullanmak ise hatırlamayı kolaylaştırıyor ama beraberinde büyük riskler de getiriyor. İşte bu yüzden Sticky Password Free adlı ücretsiz ama farklı sistemler için kullandığınız tüm şifreleri güvenle saklayabileceğiniz bir program çok işinize yarayabilir.

Sticky Password'ün ücretsiz sürümü bir hesap oluşturmanızı ve 15 farklı şifre bilgisi saklamanıza olanak veriyor ama pek çok kullanıcı için bu yeterli bir rakam. Programı kurduktan sonra ilk yapmanız gereken bu program için ana bir şifre oluşturmak. Diğer tüm şifrelerinizi koruyacak olan şifreyi mümkün olduğu kadar zor tahmin edilecek şekilde belirlemenizde fayda var.

Sticky Password Free'nin tarayıcı eklentilerini kullanarak internetteki şifre yönetimini daha pratik hale getirebilir ve otomatik form doldurma özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Program ayrıca tercih edenler için şifreleri sanal bir klavye yardımıyla fare ile girmenize de olanak tanıyor.

Sticky Password Free'yi şu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

last pass saolsun

Ben basit bir excel dosyası oluşturup ona gerçekten zor bir şifre koydum. Facebooktan, hotmail hesabıma, forumlardan diğer ıvır zıvırlara varıncaya kadar tüm hesaplarımın kullanıcı adı ve şifreleri orada yazılı. Ve bu internette filestube tarzı bir dosya gömme sitesinde de yüklü. Unuttuğum şifre olursa oradan bakıyorum. Ne diye ayrıca bir proğram kullanayım ki? Onun güvenli olacağının, hackerlar tarafından delinemeyeceğinin garantisi varmı Allah aşkına?

teşekkürler.

Karspersky Pure de var bu özellik kurun pureyi hem vürüs programınız olsun hem şifre yöneticiniz

OPERA!DA PAROLA YÖNETİCİSİ VAR FORMAT BİLE ATSAN MYOPERA ILE NETTEN BILGILERI KENDI GÖNDERİYO TARAYICIYA YILLARDAN BERİ KULLANIYORUM BU EKLENTİ FALAN FASA FİSO =))

gerek yok bende parmak izi okuyucu var :)))

lastpass çok iyi çok uzun süre kullanıyorum memnunum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play