Kullanıcılar MacBook'larından şikayetçi!

Apple'ın 2015 model 13 inç Retina MacBook Pro'su, bu iki sorunla can sıkmaya başladı!

Kullanıcılar MacBook'larından şikayetçi!

Bazı Apple kullanıcıları 13 inç Retina MacBook Pro'nun 2015 sürümünde birtakım sorunlarla karşılaştıklarını rapor ettiler. MacRumours'un haberine göre bu sorunlar arayüz takılması ve pil ömrü noktasında baş gösteriyor.

Sorun yaşayan kullanıcıların pek çok ya OS X Yosemite'nin animasyonlarıyla ilgili problem yaşadığını rapor etmiş, ya da pil ömrüyle ilgili sıkıntılarından şikayette bulunmuş. 10 saate kadar pil ömrü alırken sorunla birlikte pil ömrü 5 – 6 saate kadar gerileyen 13 inç Retina MacBook Pro sahipleri, elbette çareyi Apple'a bunu rapor etmekte bulmuşlar. Şu an kullanıcılar bu sorunu forum sayfalarında iki farklı başlık altında çözmeye çalışıyorlar. Bunlardan biri OS X Yosemite'nin arayüzü hatasıyla ilgili. Burada bazı kullanıcılar bu hatanın MacBook'ta entegre olan Intel Irıs 6000-serisi grafik işlemcisinden kaynaklandığı noktasında birleşmiş durumdalar. Öte yandan diğer bir konu başlığı ise elbette pil ömrüyle alakalı. Henüz Apple'dan konuyla ilgili net bir açıklama gelmiş ise değil.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Apple'in her dediği yalan. Sadece reklami iyi yapıyor,bizlerde aldaniyoruz.

Çöpdows mu kurmuşlar ahaha

@10 Nis 2015 23:08 windows xp sp2 tr x64 kursunlar uçar çok stabil

apple ne güzel bir firma (firma demeye bin şahit lazım ya): sorunun nerede olduğunu kullanıcılar çözüyor. Windows`un en fazla sistem kaynağı harcayan işletim sisteminden bile 4-5 misli fazla sistem kaynağını sömüren işletim sistemlerine imza atan firmadan başka ne beklenir? bir firma microsoft`a dahi geçiliyorsa eyvah!

2012 Macbook pro'm ilk aldığımda 6-7 saatti, 500 döngüye rağmen 5 saat gidiyor. Kuzenimin aynı dönemde aldığı Samsung'u fişten çekildikten 15 dakika sonra kapanıyor. Gerçektende her bir parçası ayrı bir güzel.

@11 Nis 2015 00:35 Yalandan kim olmus, salla ifan boyu, yemiyor icmiyor samsung'a saldirmak icin salya sumuk forum forum, site site dolasiyorsunuz.

@11 Nis 2015 00:35 keşke şurda fotoğraf paylaşma imkanım olsaydıda seni bir rezil etseydim.

@11 Nis 2015 00:35 atma be iSheep bataryası bozuk çıkmış olabilir...

bende herhangi bir problem yok. çoğu kullanıcı hatası olabilir...

@11 Nis 2015 00:38 Windows Os kullanan biri olarak sana katlıyorum ...

Intel suçluymus inanmak için 1000 şahit dünyanın /50 si şahit olmasi lazım

fanboycuklar okadar parayı verirler ve laf edecekler hahaha sorarlar adama şikayet edeceksen niye aldın diye işte apple sürüleri böyle

5000tl para ver rezillik çek. fanboylar hakediyor

Apple a ve forum yazarlarına pislik atacağınıza kullanında görün bir macbook pro. 8 saat pil ömrüyle kullanıyorum. Sistem kaynaklarını sömüren dediğiniz işletim sistemi 4 gb ram ile sorunsuz 4 sene kullanıldı. Ama dersenki ben oyun oynayacam apple da onun içinde modeller var.fanboyluk la bunun alakası yok. Araştırın biraz

@11 Nis 2015 13:46 Aplle ürünlerini araştırmaya gerek yok :)

Çöpbooklar sorun çıkrtır ne gerek varki kullanmaya Windows OS her zaman iyidir Tabiki Windows 8.1 :)))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir