Kullanıcılarına artık Yahoo hesabı zorunlu!

Eğer bu sitelere girmek için Facebook veya Google hesabınızı kullanıyorsanız, artık bunu unutun!

  • Cem Şancı
Kullanıcılarına artık Yahoo hesabı zorunlu!

Yahoo, bir süredir izin verdiği Facebook ve Google hesapları ile log-in olma işlemlerine artık son veriyor. Yahoo'nun Flickr veya Tumblr gibi servislerine giriş yapabilmek için artık Yahoo hesabı açmak zorunlu olacak.

Yahoo bu yeni hamlesi ile artık kullanıcılarını daha rahat takip edip haklarında veri toplayabilecek ve elbette "daha kişiselleştirilmiş bir hizmet" sunmak için bu verileri reklam verenlere satarak para kazanabilecek. Yahoo, 2010 yılında, Yahoo hesabı zorunluluğunu kaldırmıştı ama görünen o ki, tekrar eski sisteme geri dönmeye karar vermiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

En iyisini yapıyor başarılar. Facebook zırvalasın dursun :))

2. bir Google vakası.

zaten vasattı çok kullanıcı kaybedecek çok..

Firmaların para kazanma isteği neden bu kadar zorumuza gidiyor ki ? Hayır kurumu değiller en nihayetinde. Haliyle bilgilerimizi paylaşmalarına v.b. tepki göstermemek lazım. Zaten herkesin her bilgisi her kurumun elinde var. Önemli olan bence verilen hizmetin kalitesi ve bu açıdan Yahoo rakiplerinin gerisinde kaldı...

yahoo ne yaa

Yahoo zaten 2000 lerin ortasında bitti. Bence firmayı başka yönlerde geliştirmeleri gerekli.

@08 Mar 2014 03:57 Amerika'da çok yaygın, yoksa dediğin gibi 2000 yılında öldü gitti, yalnızca Amerika'da yaşayabiliyor.

yahoo, en çok kullanıcısı messenger'da idi ama sohbet odalarını kapattıktan ve türkçe dil desteği getirmemesinden sonra bitmeye yüz tuttu.

Hem bizim sırtımızdan para kazanıyor yetmiyor hakkımızda bilgileri satıyorlar. O halde benim internete ödediğin paranın beli yüzdesini bu Yahoo, Google ödemesi gerekir. :))Ben-sen internet kullanmasak bunlar oturdukları yerden para kazanamaz. Hükümetlerin dediği gibi benim ülkemde ki insanlardan para kazanıyorsan vergiyi ödeyeceksin

yahoo yani ayı...

Sen de yorum yaz