Kullanıcılarının yarısı sahte olabilir

Sosyal dev Twitter'ın devliğinin bir kısmı, aktif olmayan kullanıcılarından mı geliyor?

  • Cem Şancı
Hiç Tweet atmayan Twitter kulllanıcıları var!

Hiç tweet atmayan Twitter kullanıcıları ile mutlaka karşılaşmış olmalısınız. Bunları garipsiyor olabilirsiniz ancak sayılarının çok fazla olduğunu tahmin ediyor olamazsınız. Zira, Twopcharts tarafından yapılan bir araştırmaya göre Twitter kullanıcılarının %44'ü bugüne kadar hiç Tweet atmamış. Bu insanlar, "deneme yapalım", "merhaba" gibi ilk Tweet'leri bile atmamışlar. Dolayısıyla Twitter'daki bu hesapların büyük çoğunluğunun aslında insanların takipçi sayısını yükseltmek için satılan sahte hesaplar olabileceği şüphesi doğuyor. 

Bunun yanında Twitter'ın %30'u da 10 tweet'in altında tweet'e sahip. En az 100 tweet'e sahip kullanıcıların sayısı ise tüm kullanıcıların sadece %10'unu oluşturuyor. Yani, Twitter'ı aktif olarak kullananlar, aslında Twitter'daki toplam kullanıcı sayısının sadece %10'u. Bu da Twitter'ın göründüğünden 10 kat daha fazla büyütüldüğünü düşündürtüyor.

Bu rakamlar aynı zamanda Twitter'a niçin yeterince reklam verilmediğini ve reklam verenlerin niçin Twitter'dan memnun olmadığını da açıklıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Twitterin mantığı o ki zaten. Ne o kadınlar günündeki gibi herkes konussun kimse kimseyi dinlemesin tarzı birşey mi bekliyordunuz?

Twitter'ı sadece takip amaçlı kullananlarda car. İlla ki tweet mi atmak zorunda?

Evet aynen öyle. Millet twitter a niye reklam versinki.

Twitter hesabım var mı? evet var. Peki kaç yıldır? Şöyle çıktığı zamandan beri desek yanlış olmaz. Peki tweet attım mı? Hayır :) Girdim mi? Ee işte. Balon mu? Evet balonun hası :)

Bunun yanında Twitter'ın %30'u da 10 tweet'in altında tweet'e sahip. Bende bu kısımdayım fakemiyim şimdi :(

Sen de yorum yaz