Kurulum sorunlarınız bitsin!

Çok küçük, ücretsiz, hızlı ve verimli çalışan bu yazılım pek çok sorunu kolayca gideriyor.

  • Ali Güngör
Windows Installer Cleanup Utility
Çok küçük, çok basit, çok etkili

Program kurulumlarında hata mesajları mı alıyorsunuz? Başka bir kurulumun veya kaldırma işleminin sürdüğüne dair bir mesajlar...
Tanımlanamayan hatalar ve daha önceki kurulumlardan kalan artıkları temizlemek mi istiyorsunuz? Tamamlanmadan yarım kalmış hatalı kurulumları düzeltmeye mi ihtiyacınız var? İşte bu durumlar için Microsoft'un yayınladığı bir aracı, Windows Installer Cleanup Utility'i kullanabilir, sisteminizi temizleyebilirsiniz.

Sadece 351KB büyüklüğündeki yazılım tonla sorunu çözüyor. Aşağıda verdiğimiz linkten indirip kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey ekranları takip etmek. İlk ekranda karşınıza kurulu olan yazılımların bir listesi çıkacak. Daha sonra buradan daha önceden kaldırdığınızı sandığınız ama hala kayıt defterinde kurulu gözüken yazılımları tespit edebilirsiniz. Seçip kaldır dediğinizde ise işlemiz hızla halledilecek.


Bu kaldırma işlemi sırasında yazılımın kullandığı dll dosyaları ve diğer dosyalar da siliniyor. Kullanıcılar bu ortak dosyaların kaldırılmasından ötürü bir problemle karşılaşmıyor. Elbette ki Microsoft her ihtimale karşı uyarıyor.

Yazılımı indirmek için buraya tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

cclener le aynı işi görüyor sanırsam.

Microsoft bu soruna hele şükür bi çözüm getirdi

İşte bunun gibi programları Microsoft işletim sistemine entegre edip otomatikleştirse, sistemi yavaşlatan kayıt girdileri, dll'ler, casus yazılım vs. kendisi tespit etse temizlese falan filan ama nerde...

Bilgisayarımdaki yazılımların çoğunu görmedi bile.

Windows 7 x64 de çalıştıramadım.

Bu tür yazılımlarda yarım düzine kullandım, hele ashampoo unstaller çok iddialıydı ama hiçbiri hiçbir işe yaramadı, kalkmayan yazılımlar inatla kalkmamaya devam etti. Bunuda sırf microsoftun hatrına indireceğim, işe yarayacağını hiç sanmıyorum, emek verdi microsoft bişeyler yaptı, indirelim ayıp olmasın. :)

Yıllardır CCleaner kullanıyorum ve çoook memnunum,şiddetle tavsiye ediyorum...

Bu öyle bir yazılım değil.
Windows Installer ne yazık ki biraz hassas, kurulum esnasında yapılan müdaheleler kurulumun bozulmasına ve normalce geri alınamamasına neden oluyor. Bu program ona çözümdür, gizli kalan kurulum dosyalarını herşeyi siler, ve baştan başlıyor gibi başlarsınız.
CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Bu tür yazılımlarda yarım düzine kullandım, hele ashampoo unstaller çok iddialıydı ama hiçbiri hiçbir işe yaramadı, kalkmayan yazılımlar inatla kalkmamaya devam etti. Bunuda sırf microsoftun hatrına indireceğim, işe yarayacağını hiç sanmıyorum, emek verdi microsoft bişeyler yaptı, indirelim ayıp olmasın. :)

Your Uninstaller 2008 i tavsiye ederim.Alanında en iyi programlardandır.

bunu kullanıp cok problem yasadıgım oldu

ellerinize sağlık muhteşem bişi çok teşekkür ediyourum

"Bu tür yazılımlarda yarım düzine kullandım, hele ashampoo unstaller çok iddialıydı ama hiçbiri hiçbir işe yaramadı, kalkmayan yazılımlar inatla kalkmamaya devam etti. Bunuda sırf microsoftun hatrına indireceğim, işe yarayacağını hiç sanmıyorum, emek verdi microsoft bişeyler yaptı, indirelim ayıp olmasın. :)"

Bu tip yazılımları ben de denedim, bazısı kuş uçsa benden sorulur diye bir iddia ile tüm kurulum işlemlerini takip etmeye ve bunları geri alma üzerine çalışıyordu. Hiç bişeyi izlemeyen, basit, sistem kaydı ve dosya artıklarını da kaldırabilen Your Uninstaller oldu. Aslında bunu işletim sistemi kendisi yapabilmeli ama ne yazık ki böyle.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play