Kütüphanenin kitaplarını internette sattı!

Bir ABD'li, kütüphanelerden ödünç aldığı kitap ve DVD'leri nette satarken yakalandı. İşte cezası...

Kütüphanenin kitaplarını internette sattı!

ABD'nin Colorado eyaletinde, kütüphanelerden ödünç aldığı kitap ve DVD'leri internette satmaya çalışan bir kişiye 10 yıl hapis cezası verildi.

Savcılar, 34 yaşındaki Thomas Pilaar'ın Denver çevresindeki kütüphanelerden ödünç aldığı yüzlerce kitap ve DVD'yi internette satmaya çalışmaktan suçlu bulunarak, 10 yıl hapis ve verdiği zararın karşılanması için 53.549 Dolar para cezasına çarptırıldığını söylediler.

Yetkililerin, Pilaar'ın bölgedeki kütüphanelerden ödünç aldığı 1.400 kitap ve DVD'den yaklaşık 500'ünü ele geçirdiği belirtilirken, Denver Halk Kütüphanesi, zararlarının 35.000 Dolar olduğunu açıkladı.

Pilaar'ın, bir süre önce internetten satın aldığı kitapların üzerinde kütüphane damgasını gören bir kadının ihbarı üzerine yakalandığı kaydedildi.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

insan korsanını satar :)

hayret ya teknikler hiç tükenmez bu insanlarda.

Birisi hayır için veriyor birisi kendi kazancı için satıyor.

Duyarlı vatandaş böyle olmalı. "Kitabı ucuza kapattık aman boşver kütüphaninse ne olmuş yani" dememiş...ve şikayet etmiş...

1.400 kitap ve DVD'yi alırken hiç mi denetim yoktu? Ayrıca 10 yıl hapis biraz fazla olmuş gibi.

üzerine kendi damgasını vurup züğürt bir kütüphaneye bağışlasaydı keşke :)

abi adamın yapacağı belliydi. resmini çekip torrenta verse hadi bakalım yakalayabilen yakalasın. siber suçluların milyar dolarlık kaçakçılıklarını yakalayamayan hükümetler böyle adamlara yükleniyor. 10 yıl nedir ya!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir