Kuyrukta bekleyip iPhone almaya son!

Apple artık müşterilerinin mağaza önünde uzun sıralar oluşturmasını istemiyor; bunun yerine...

  • Cem Şancı
Apple o kuyruklardan bıktı

Yeni bir Apple ürünü piyasaya çıkarken, Apple hayranlarının mağazaların önünde kuyruk olmasına artık herkes alıştı. Mağazadaki stok sayısını bilmeden, şansına bir adet telefon/tablet düşeceğini umarak sıraya girenlerin kaçı emeline ulaşıyor belirsiz.

Ancak Apple artık mağaza önündeki ürün kuyruklarına son vermek istiyor. Hatta iddialara göre şirket, mağaza sayısını azaltmaya da niyetli. Bunun için de müşterilerini, online mağazalarına yönlendirmek niyetinde. Böylece müşteriler daha ürün çıkmadan ön sipariş vererek, ürünün piyasaya çıkış tarihinde evlerine gelmesini sağlayabilecekler.

Elbette Apple'ın asıl amacı sıralarla savaşmak değil; ön sipariş sürecini daha sağlıklı gerçekleştirip, üretim adetlerini daha doğru belirleyebilecek. Ayrıca mağaza sayısı azaltılarak, maliyetler de düşürülmüş olunacak.

Apple'ın bu stratejisi, artık fiziksel mağazaların yok olma sürecine girdiğinin de bir işareti kabul edilebilir zira mağaza önündeki dev kuyruklar sayesinde büyük reklam yaparak ürünlerini dünya çapında meşhur eden Apple dahi artık mağaza sayısını azaltıp online mağazalara yönelmek istiyorsa, bu trend piyasada hızla yükselecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sanki öyle bi teknoloji yokmuş gibi apple bu köleleri sırf gövde gösterisi yapmak için kullandı, sanki internetten yada mağazalardan alınamıyormuş gibi.

Sacmaliktan baska bir sey degil

Haydaaa yillarca apple turkiyede de soyle janjanli bi magaza acsin kapisinda kuyruk olalim cadir kuralim diye bekledik. Tam acildi simdi kapatiyoz diyolar. Magzalara yapilan harcamalarin luzumsuz oldugunu gecte olsa anladilar zararin neresinden donersen kardir.

Mağaza olmadan olmaz arkadaş, çoğu ürünü hala mağazadan almaktan yanayım. Mesela, bellek, sabit disk (özellikle harici), ekran kartı, ekran, işlemci, kasa, televizyon, telefon, telefon aksesuarı vs. Kısacası mutlaka denenerek alınması gereken hiç bir şeyi internetten almam.

apple sürüleri:))) bu tabiri çok sevdim

Tabi ya kapatsin sin daha cok kar etsin 250$ telefinlar 2500 tl adelete bak yuzde 500 kar olsa gerek yazik marka conconlugu birilerini Zengin etmeye devam ettirecek

Evet sokakta cop gormekten bikmistik artik, her yer kokuyordu bunlar yuzunden.

fasa fiso.

aziz nesin yanlış söylemiş... dünyanın %65'i gerizekalıdır...

iyide internetten almak istemiyen keş para vermek isteyen ne yapacak

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play