"Lanetli" işletim sistemi gerçekten dönüyor!

LG'nin, "lanetli" işletim sistemini tekrar hayata döndüreceği kesinleşti gibi...

"Lanetli" işletim sistemi gerçekten dönüyor!

HP'nin terkedilmiş mobil işletim sistemi webOS, şimdilerde yeniden hayat bulmaya hazırlanıyor; hatta neredeyse hazır gibi... "Gerçek çoklu görev" gibi eşsiz özelliklere sahip olan webOS, bir türlü HP'ye beklediği başarıyı getirememiş, ardından da bu yılın başlarında LG'ye satılmıştı. Daha önce de "lanetli" işletim sistemi webOS'u yeni nesil akıllı TV'leri için kullanacağını söyleyen LG, bu sözünü tutmaya bir hayli yaklaştı.

Gelen haberlere göre LG, birkaç gün sonra başlayacak olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2014'te yeni webOS işletim sistemli televizyonunu tanıtacak. Tamamen hazır gibi görünen LG'nin yeni işletim sistemli televizyonları, böylece webOS'un gerçek gücünü ortaya koymaya çalışacak. Elbette bu noktada umuyoruz ki, webOS'un ismini lekeleyen "lanetli" lakabı, LG'nin de başını yakmaz...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ehil ellerde hiçbir şey lanetli değildir... <Cleverman>

ios ve android kendine özgü arayüzü ile geliştirilen bu işletim sisteminden bolca ilham almış diyebilirim. çoklu program ve hızlı erişim çubuğu bu sistemde çok iyi idi. daha önce pazarlamasını yapabilecek iyi bir şirket olsa idi şimdi android kadar popüler olabilirdi.

nöy nay niy niy de niy niy niy <Cleverman>

Damlaya damlaya göl olur.

windows mobil , ios ,andorid yeni windows phone nerdeyse hepsini kullandım webos taki stabilite hiç birinde yok

Bu yılın başlarında LG'ye satılmıştı.( Bu yılın başları ???)

Samsung da tizen i nokia dan satin almisti sanirim. Adamlar batılıların başlayip bitiremediği işleri ele geçiriyor helal olsun derim...

herhalde LG'nin 'lanetli' işletim sistemini 'kullanılabilir,başarılı' bir işletim sistemine döndüreceğine hiç şüphem yok.

sanırım LG, WebOS'u hayata döndürme operasyonunda başarılı olacaktır :)

webos androidede 10 basar iosada ama arkaya sağlam destek lazım açık kaynak olsada hepsi kulansa daha iyi olur

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir