Laptop'ınızın pil kullanımını siz yönetin

Laptop'unuzun pil kullanımını yönetin, şarjın daha uzun gitmesini sağlayın. Bu araçla her şey mümkün

  • Ümit Öncel
Laptop'ın pil kullanımını bu uygulama ile yönetin
BattCursor ile diz üstü bilgisayarınızın pil tüketimini kolaylıkla yönetebilirsiniz...

Diz üstü bilgisayar için pil yönetimi son derece kritik bir konu ama ne yazık ki Windows'un bu konuda sunduğu araç pek pratik değil. Neyse ki BattCursor adlı kullanımı son derece kolay olan ve dilediğiniz her türlü ayarını basit bir şekilde kişiselleştirebileceğiniz ücretsiz bir araç var.

Windows 7 ve Vista için geliştirilmiş olan BattCursor, pil kullanım koşullarınından, sistem çubuğunda yer alan uygulama simgesinin görüntüsüne kadar her konuda kontrolü size bırakıyor. Bu program ile imlecin pil durumunu göstermesini bile sağlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz, pil seviyesi belirttiğiniz düzeye düşünce, güç profilinin "dengeli" ya da "Güç tasarrufu" moduna otomatik olarak geçmesini bile sağlayabilirsiniz. Bu sayede, laptop'unuzun kalan pil ile çok daha uzun çalışmasını sağlamanız mümkün.

Görünümlerde Aero Glass özelliğini de destekleyen BattCursor bu sayede pilin o anki durumunu, cihazın ne kadar süre sizi idare edebilecek şarja sahip olduğu ve o anda ne kadar pil kullanıldığını son derece şık bir ara birim yardımıyla iletiyor.

Pil kullanım tercihlerinizden, uyarı mesajlarının rengine kadar programla ilgili her şeyi dilediğiniz gibi değiştirmenize olanak veren bu faydalı aracı şu adresten indirebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

batterycare daha iyi.

gereksiz.sistem değişiklğine yol açan değişiklikleri bırakında sistem yapsın.bunlar bilgisayarın dengesini bozar.

Samsung RV510-A05 üzerinde Kubuntu 11.04 kullanıyorum.Harika bir power management yazılımı var ama bir sorun var:

Ekran parlaklığı ayar fonsiyonu kullanılamıyor.Tabii power management yazılımı da bu durum karşısında çaresiz kalıyor.Bilgisayar fişe takılı iken başlattığımda ekran parlaklığında herhangi bir sorun olmuyor ama fişi çıkarıp tekrar başlattığımda ekran parlaklığı minimum düzeye iniyor ve yükseltilemiyor.Bu durumda ekran parlaklığı ayarlarını grub ekranı çıktığında yapabiliyorum...

çok güzel imlecimin hemen altına batarya durumunu yerleştiriyo :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost