Larry Page: "Facebook kötü bir iş çıkarıyor"

Google'ın tepesindeki isim önce Facebook'a salladı; sonra Apple'la dalgasını geçti...

  • Zeynel A. Öztürk
Larry Page: "Facebook kötü bir iş çıkarıyor"

Google'ın sosyal ağlardan Android cihazlara, arama motorundan e-posta hizmetine hayatımıza girmediği bir alan neredeyse yok. Bununla birlikte şirketin Apple ve Facebook gibi çok güçlü rakipleri de yok değil. Google CEO'su Larry Page'e göre ise şirketin başarısı, "farklı bir şey yapmaya" dayanıyor.

Wired'e konuşan Page, Facebook her ne kadar büyük ve yerleşmiş bir sosyal ağ olsa da Google+'a ihtiyaç duyulduğunu söyledi. "Kullanıcılarımızın bilgilerini paylaşması ve kimliklerini ifade etmesi gibi konularda önemli sorunlarımız vardı" diyor Page ve ekliyor: "Ve evet, (Facebook) bu alanda güçlü bir şirket. Ancak aynı zamanda kendi ürünlerinde çok kötü bir iş çıkarıyorlar. Bizim başarılı olmamız için, başkalarının başarısız olması gerekli mi? Hayır. Biz aslında farklı bir şey yapıyoruz."

Google, şu anki durumu Google'ın ilk zamanlarına, ikinci bir arama motorunun hayatını sürdürebileceğine kimsenin inanmadığı döneme benzetiyor. "Bence bu alanlarda sadece bir şirket için yer olduğunu söylemek, acımasızca." "Biz arama işine başladığımızda herkes 'siz başarısız olacaksınız, zaten beş arama şirketi var' dedi. Biz de dedik ki 'Biz arama şirketiyiz, ama biz farklı bir şey yapıyoruz.' Ben bu alanları, bu şekilde görüyorum."

Page, Google+'ın şu anki durumundan ve gelişiminden memnun olduğunu söylüyor.

Apple'a da birkaç söz söyleme şansı bulan Page, Steve Jobs'un "termonükleer savaş" iddialarını hatırlatarak "bu ne kadar iyi gidiyor?" dedi. Android'in pazar payı, Kasım ayı itibariyle yüzde 75'e ulaşırken iOS'un pazar payı yüzde 15'in altına düşmüş bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Farklı şeyler yapanlar her zaman en üste çıkarlar. Bence Google'da bunlardan bir tanesi.

"Kullanıcılarımızın bilgilerini paylaşması ve kimliklerini ifade etmesi gibi konularda önemli sorunlarımız vardı" Google daha az gizlilik istiyor! "Don't be evil" sloganının zaten iğnelemek için uydurulmuş bir slogan olduğu belliydi...

İnternetin eski, masum dönemine dönmek istiyorum

Steve Jobs öldü. Bu yüzden ortada bir termonükleer savaşta kalmadı. Apple'In sizden daha iyi olmayan ekibiyle rekabet halindesiniz. Eğer yaşasaydı emin ol çok farklı olurdu. Ayrıca Google+ tek kelimeyle bir çöp.

Şunu da belirtmek gerek ki android "ananonim bir yazılım" denilebilecek kadar yaygın.Bunun sebebi ise yazılımını önüne gelen şirketlere pazarlamasıdır.İos sadece apple cihazlarında kullanılıyor.Yani cihazlar ikiye ayrılır. Apple ve diğerleri...

saçları beyazlamış garibimin :) başarısız olunca ve artık yaşlanınca sağa sola saldırmak moda oldu....

Google o kadar hayatımıza işlemiş ki, yaptığı şeyler artık gözümüze sıradan gelmeye başlamış.

Apple iPhone ,iPad ailesi ve iOS ile götürüyor ama droid yüzlerce çeşidiyle piyasada. Tabiki haliyle pazarın %75 ine sahip olur. ismi cismi bilinmeyen çin menşeeli bir çok üründe androidin bir çok farklı sürümü var. Apple daha kararlı ve stabil görünüyor. Burada pazar payı çok önemli değil, %15 in içinde olmaktan gayet memnunum.

Steve Jobs öldü. Bu yüzden ortada bir termonükleer savaşta kalmadı. Apple'In sizden daha iyi olmayan ekibiyle rekabet halindesiniz. Eğer yaşasaydı emin ol çok farklı olurdu.Ayrıca Google+ tek kelimeyle bir çöp. Ziyaretçi 21 Oca 2013  12:42 çöp sensin ezik Apple fanbotu sen iPHONE denen tuğlaya tapmaya devam et...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play