Lazerle vücutlarına dövme yapıyorlar!

Lazerle maden işleyen bir tezgahı kullanan gençler vücutlarına her türlü şekli dövme yapabiliyor!

Lazerle vücutlarına dövme yapıyorlar!
Güvenlik kilidi açılan lazer tezgahları dövme için kullanılabiliyor.

Endüstride kullanılan lazer tezgâhlarının güvenlik önlemleri bypass edildiğinde bir çok amaç için kullanılabiliyor. Metal ve tahta yüzeylere lazerle logo, marka gibi şekilleri gömmek için kullanılan laser-etching tezgahları aynı zamanda çizilen şekilleri insan derisine de işleyebiliyorlar.

Normalde güvenlik önlemleri olan ve kapağı açıkken çalışmayan bu tür tezgâhların güvenlik önlemlerini aşmanın bir yolunu bulan Tetranitrate kod adlı bir genç, bu işlemi yapıp kendi derisine dövme yapabildiğini kanıtlamak için bir video çekti ve internet üzerinden dağıtmaya başladı.

Video sayfamızdan izleyebileceğiniz çekimde, genç vücuduna robot, pac man gibi bilgisayar karakterlerinin dövmelerini saniyeler içerisinde yapabiliyor. Lazerle yapılan dövmelerin dayanıklılığı veya sağlığa zararları konusunda henüz bir çalışma yapılmamış olsa da bu dövme tekniği şu anda türünün tek örneği olarak biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Umarım cilt kanseri olmaz.

Afferin cok zekice.......

lazer ışını sadece yüksek yoğunlukta güçlü bir ışık benim bildiğim lazer gibi kimyasal gazla desteklenmiyorsa en fazla güneş kadar zararlı olacaktır ama dayanıklığı konusunda güneş yanıkları gibi olur herhalde.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir