Lenovo cep telefonunda Apple'a sataştı!

Hangi PC devi, Apple ve iPhone'u fena taşladı? İşte o dev ve tartışılacak açıklamaları...

Lenovo Çin pazarını kaptı
Çinliler Lenovo'yu sevdi

Lenovo'dan Apple'a karşı çok kışkırtıcı sözler geldi. Lenovo'nun kurucusu Liu Chuanzhi Apple'ın Çin pazarında çok büyük fırsatlar kaçırdığına değindi. Sebep olarak da Apple'ın, Çinli kullanıcıların bir telefondan ne gibi istekleri olduğunu anlamadıklarını sundu.

Yine Liu Chuanzhi'in Financial Times'a yaptığı bir açıklamada, Apple'ın, Çin pazarında Lenovo kadar büyüdüğüne ve yayıldığına şahit olmadan aralarında herhangi bir rekabet olamayacağını savundu.

Lenovo şu anda büyüyen Çin pazarında yüzde otuz gibi bir paya sahip. Eğer bu şekilde büyümeye devam ederse önümüzdeki on iki ay içerisinde dünyanın en büyük bilgisayar şirketi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Lenovo'nun LePhone adı altında ve henüz içinde bulunduğumuz yılın başlarında piyasaya çıkan telefonuysa direk olarak Çinli tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik üretilmiş durumda. Bu da onu, Çin'in en çok satan telefonlarından biri yapıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

le cola gibi lephone... iphone dan daha iyi ama daha ucuz

Yahu arkadaş kabul edin artık şu iphone nun kalitesini:))

Lephone muş bikere adınızda bile taklit kokuyor :))

iphone falan hikaye..

fransız gibi geldi daha çok isminden Lephone :)

iphone bedava verseler alıp kullanmam..

Bence geçemez kimse Apple ' ı ...

En azından kötü bir taklit değil. O iyi bir gelişme. Lenovo büyük bir şirket ve bu onu diğer dandik Çinli kopyalardan ayırıyor. Böyle bir ortamda Çin pazarında Apple'ın satması zaten zor.

lenova laptobunu kullanıyorum fiyatına göre çok çok kaliteli diğer markalardan uzak durun paranızın hakkını veriyor lenova

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play