Lenovo, cep telefonunda havlu mu atıyor?

Cep telefonu pazarında zarar ettiğini açıklayan bu dev, telefon işinden ayrılıyor mu?

  • Ercan Uğurlu
Lenovo, cep telefonunda havlu mu atıyor?

Motorola'yı da satın alıp bir anda cep telefonu dünya çapında pazarında dördüncü büyük oyuncu olan Lenovo, geçtiğimiz günlerde bu pazarda zarar ettiğini açıklamış, 6 yıl sonra ilk kez uğradığı zararın boyutunun ise tam 714 milyon dolar net olduğu ortaya çıkmıştı. Hem Motorola'nın satın alımı, hem Vibe model cep telefonlarının beklendiği kadar ilgi görmemesi sonucunda birtakım değişikliklere gideceği açıktı. Buna istinaden ortaya çıkan haberlere göre ise Lenovo, Vibe cep telefonlarının ipini çekiyor.

Şu an Motorola, Vibe ve Lemon cep telefonlarıyla üst, orta ve giriş segmente yönelik modeller üreten Lenovo'nun, daha çok orta segmenti kaplayan Vibe modellerinin sonunu getirmeye hazırlandığı iddia ediliyor. Motorola modellerini 235 dolar ila 780 dolar arası satışa sunan Lenovo, bütçe dostu Lemon modellerini ise yaklaşık 95 dolardan pazara sunuyor. Şimdi gelen yeni iddialara göre zarar eden Vibe serisine kilit vurmayı düşünen Lenovo, Lemon ailesini Vibe'ın yerine devredecek. Donanım bileşenleri kapsamında Vibe çizgisinde Lemon modelleri üretebileceği konuşulan Lenovo'nun, böylece fazladan bir ürün bandını ortadan kaldırması bekleniyor.

Ortaya çıkan bu haberlere Lenovo'dan cevap gecikmedi elbette. Lenovo'nun Mobil İş Grubu Pazarlama Yöneticisi Sridhar Ramaswamy'nin açıklamasına göre, Vibe ailesi yoluna devam edecek. Ortaya çıkan bu haberlerin tez elden yalanması, elbette bu haberlerin gerçek olmadığı anlamına gelmiyor. Ne demişler: Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Lenovo hemen havlu atmasın, herşey daha yeni başılyor! Telefonları gayet güzel! Yalnız biraz daha özen göstermesi gerekiyor. Süper ürünler, uygun fiyat ve bol bol reklam! Tanıtımdan kaçmayın!..

@cleverman s90 aldım pismanim sık sık kilitleniyor özellikleri iyi ama çalışma şekli iyi değil arandığınızda açamiyorsunuz kapatamiyorsunuz mesgule alamıyorsunuz açıkken ulasilmiyorsunuz sıkıntısı coj

ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözü saçma. biz buna piyasada çamur at izi kalsın diyoruz.

Haberlerin yalanması mı ? Naptınız sayın başkan... :)

Çok üzüldüm lenovo birde apple,samsung,sony ve amd batsanızda kurtulsak sizlerden.

Girmesi hataydı cep telefon olayın

Lenovoya gelene kadar sıra microsoft var daha blackberry ile beraber

Biraz fiyat ucuzlatıp reklam yapsınlar. Bak zamanında samsung milleti ucuz diye alıştırdı şimdi kazıklamaya bile başladı.

Htc sandım bu kadar fiyatlarla

Lenovo s90 aldım hiç memnun değilim arandığınız da acamıyorsunuz mesgule alamıyorsanız çalmaya devam ediyor (ara ara devamlı değil) sık sık kilitleniyor bazan şebeke varken bile ulasilmiyorsunuz özellikleri iyi ama kullanışı iyi değil çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

lenovo can gerisi heyecan bu fiyatlara samsungun en alt segment cihazlarını ancak alırsınız akıllı olun..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play