Lenovo'dan çevreye duyarlı monitör

Lenovo, çevreye duyarlı monitörlerine bir yenisini daha ekledi: ThinkVision L200p.

Lenovo'dan çevreye duyarlı monitör
L200p: Lenovo'nun EPEAT Gold ödüllü onuncu monitörü.

Lenovo EPEAT Gold derecesi sahibi ürün serisine bir ThinkVision monitörü daha ekledi. Dünyada Lenovo'nun, bu önemli sıfatı taşımaya uygun bulunan onuncu monitörü "L200p" oldu.

Teknoloji sektöründe çevresel konularla ilgili en saygın sıfatlardan biri olan "Elektronik Ürünler Çevresel Değerlendirme Aracı" EPEAT'ın "Gold" sıfatına sahip olmak, bir üreticinin çevresel sorumluluk konusunda, kuruluşun en yüksek standartlarını sağladığı anlamına geliyor.

EPEAT Gold sıfatına sahip seriye en son katılan ürün olan 20" ThinkVision L200p, 1680 x 1050 (WSXGA+) çözünürlüklü panele, 5 ms tepki süresine, 1.000:1 kontrast oranına ve 300 cd/m2 maksimum parlaklığa sahip. HDCP desteğine sahip VGA ve DVI girişleri ise ürünün dikkat çekici diğer özellikleri.

Bir monitörün EPEAT Gold'a ulaşması için 23 adet "zorunlu" ölçüte uyması gerekiyor. Bu ölçütler arasında çevreye zarar veren malzemelerin kullanılmaması, ürün ömrü, enerji tasarrufu, performans gibi detaylar bulunuyor. Bunların yanı sıra, monitörün %25'ten fazla geri dönüşümlü plastik kullanmak gibi opsiyonel ölçütlerin %75'ini sağlayıp sağlamadığına da bakılıyor.

L200p Wide, 299,99 Euro'luk fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

Bilgi için:
Lenovo Türkiye - 0212 365 89 00

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir