Lenovo'dan kafa karıştıran açıklama!

İddialı cihazlarını ani bir kararla geri çeken PC devi, yeni açıklama ile kafa karıştırdı!

Lenovo'dan kafa karıştıran açıklama!
Lenovo iyice kafa karıştırdı

Geçtiğimiz hafta içerisinde Lenovo'dan gelen bir açıklama, teknoloji piyasasının büyük oranda dikkatini çekmeyi başarmıştı. Yapılan açıklama, firmanın Amerikan pazarında bundan böyle sekiz inçlik tabletlerini satmayacağı, bu ürünleri olabildiğince farklı pazarlara yönelteceği hakkındaydı...

Nitekim bu açıklamanın üzerinden sadece birkaç gün geçmesine rağmen, Lenovo sanki böyle bir açıklama yapmamış gibi, farklı şeyler söyledi. Lenovo'nun kendi sitesi üzerinden gelen bilgilere göre, firma sekiz inçlik tabletlerini Amerikan pazarında satmayı sürdürecek ve yetmezmiş gibi tatil sezonunda yeni ürünler ile çıka gelecek. Konu hakkında yapılan açıklamadaysa şu sözler sarf edildi; "Yaklaşan tatil sezonu için, birçok farklı sekiz ve on inçlik Windows işletim sistemine sahip cihazlarla piyasada olacağı. Her ne kadar ThinkPad 8'i Amerikan pazarında artık satmıyor olsak ve Miix 8 inç stoklarımız tükenmiş olsa da ufak ekranlı tablet piyasasından çekilmeye hiç niyetimiz bulunmuyor. Bundan önce yayınlanan raporun aksine, sekiz ve on inç ekran ebatlarına sahip tabletlerimizi hem Amerikan, hem de diğer pazarlarda satmayı sürdüreceğiz."

Verilen bilgilere göre Lenovo, tıpkı ilk açıklamada olduğu gibi, ThinkPad 8 ürününü Amerikan pazarında satmayı durdurmuş durumda. Miix 8 de artık piyasada değil... Ama Lenovo'nun 8 inç pazarından çekilmeyeceği de açıkça ortada. Bakalım PC devi, karşımıza hangi yeni ürünlerle çıkacak...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Cekilmesinler ama adam gibi cihazlar uretsinler. Win tablet pazarinda guvendigim tek marka.

Lenovo ya güvenmem Asus varken Toshiba bile günümüzde artık sadece isimden ibaretken kaliteli ürün denince Asus derim bu alanda.

Cihazları harika hem de incecik

Windows 8.1 'in marketi kısıtlı. 8" lik bir tablet alıp uygulama eksikliği yüzünden instagram,pinterest v.b. servisleri browser üzerinden kullanmak zorunda kalıyoruz. Whatsapp gibi pek çok uygulamaya erişmek ise mümkün olmuyor. O zaman da tablet olarak kullanışsız oluyor. Windows 8.1 li tabletlerde ideal boy 10.1" bu sayede klavye mouse bağlayıp netbook gibi kullanabilir tv ya da monitore bağlayıp masaüstü keyfi yaşayabilirsiniz. Ya da browser üzerinden pinterest,instagram v.b. sitelere erişir büyük ekran rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir