Lenovo'dan performans canavarı tablet!

4 çekirdekli, Android 4.2'li bomba gibi bir tablet! İşte MWC'nin yıldızlarından biri daha...

  • Ender Duman
Lenovo'dan performans canavarı tablet!

Lenovo, dört çekirdekli işlemciye ve Android 4.2 işletim sistemine sahip tabletler üreteceğini açıklayan firmalar arasına katıldı. Firma, S6000 adlı 10 inç ekranlı modeli "mobil ev eğlence merkezi" olacağını iddia ediyor. A3000 isimli 7 inç boyutlu model ise daha çok giriş seviyesi kullanıcılar düşünülerek tasarlanıyor. Bu yılın ikinci yarısında piyasada olması beklenen tabletlerin fiyatlarıyla ilgili henüz firmadan bir açıklama gelmedi.

1.2 GHz hızında MediaTek MTK 8389/8125 dört çekirdekli işlemciye sahip olacağı belirtilen tabletlerde 5 megapiksel çözünürlüklü arka kamera, 0,5 megapiksel çözünürlüklü ön kamera olacak. İki tabletin de HSPA+ bağlantı seçeneği sunan modelleri de bulunacak. 8,6 milimetre kalınlığında kasaya sahip olacağı söylenen S6000 modeli 1.280 x 800 piksel çözünürlük sunacak. Wi-Fi bağlantıda sekiz saat pil ömrü sunacak olan model 560 gram ağırlığında olacak.  Google Nexus 7 gibi giriş seviyesi bir ürün olan A3000 modeli ise, 1.024 x 600 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olacak. İki modelde de microSD kart girişi bulunacak.

Tabletlerin piyasaya çıkış tarihleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilginin, bu hafta İspanya'da düzenlenen MWC fuarında açıklanmasını bekliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

mediatek işlemciler ucuz çin malı tabletler arasında çok popüler. lenovo gibi bir firmanın bu tarz bir işlemci ile piyasaya ürün sürmesi düpedüz kolaycılıktır. lenovo mühendislerinin tablet konusunda hiç çalışmadıklarına işaret.

Niye tegra 4 ile bir tablet sunmazlarki

Peh ass'imin canavari

Sen de yorum yaz