Lenovo'dan ThinkPad X300

Lenovo ince yapılı ThinkPad X300 dizüstü bilgisayarını dün Paris'te yaptığı toplantı ile tanıttı.

Lenovo - ThinkPad X300'ün Özellikleri

Lenovo - ThinkPad X300'ün Özellikleri
Lenovo ThinkPad X300, 1.8" 64 GB SSD(Solid State Disk) ile donatılmış

Yüksek Dayanıklılık: Geliştirilmiş karbon ve fiberglastan üretilen ThinkPad X300 dizüstü bilgisayarlarındaki Next Generation ThinkPad Roll Cage koruyucusu bilgisayarı hareket anında düşmesi halinde korumaya yardımcı olur. Aynı malzemeler uçaklar ve Formula 1 yarış otomobillerinin yapılarını fazla ağırlık yüklemeden güçlendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Kablosuz Bağlanabilirlik: X300 kullanıcılarının parmaklarının ucunda, WWAN, WLAN, GB Ethernet ve modem için etkinleştirilmiş modeller de dahil, çeşitli bağlantı kurma seçenekleri bulunmaktadır.

Daha Net, Daha Canlı Görüntüleme Deneyimi: Dizüstü bilgisayarın 13.3 inçlik arkadan LED aydınlatmalı WXGA+ yüksek çözünürlüklü ekranı, LCD ekranlara göre daha parlaktır ve enerji verimliliği daha yüksek bir performansı mümkün kılmaktadır.

Kuruluş Düzeyinde Güvence: Tümleşik parmak izi okuyucusu, G/Ç bağlantı noktası devre dışı bırakma özelliği ve 32 baytlık şifre korumasıyla donatılmış olan dizüstü bilgisayar, veri korumaya ve izinsiz girişi engellemeye destek olmak amacıyla kademeli bir güvenlik yaklaşımı ile üretilmiştir.

Geliştirilmiş Performans ve Veri Koruma: Dizüstü bilgisayar sıradan 2.5 inçlik sabit disk performansının iki katı performans sağlayan 1.8 inçlik 64 GB SSD ile donatılmıştır. Hareketli parçalar içermediği gibi, bu teknoloji, geleneksel sabit disk sürücülerinden şoka karşı 4 kat daha fazla direnç ve daha fazla enerji verimliliği sağlamakta ve bu sayede de bilgisayarın ince ve hafif yapısına katkıda bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda Intel® Core 2™ Duo işlemci teknolojisi, 4 GB'ye kadar bellek ve Lenovo'nun ThinkVantage Teknolojilerini de içermektedir.

ThinkPad X300 dizüstü bilgisayarının, piyasaya çıkar çıkmaz vereceği ilk büyük test, 2008 Beijing Olimpiyat Oyunları Meşalesi resmi uçağında önümüzdeki ay başlayacak. X300, 5 kıtayı kapsayan, 137.000 kilometrelik özel "maratonu" gerçekleştirecek olan takım üyelerine destek verecek. Meşalenin taşınacağı şehirlerden çoğunlukla gecenin geç saatlerinde yola çıkacak ve sabahın ilk ışıklarıyla bir sonraki şehre varacak meşale ekibi hata kabul etmiyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

MacBook Air'den daha kaliteli olduğu kesin xD

Ibm kalitesi her yerdew kendini gösteriyor;)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Lenovo - ThinkPad X300'ün Özellikleri
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir