Lenovo'dan ThinkPad X300

Lenovo ince yapılı ThinkPad X300 dizüstü bilgisayarını dün Paris'te yaptığı toplantı ile tanıttı.

Lenova, ThinkPad X300'u satışta sunuyor
ThinkPad X300 1,85 cm inceliğe kadar iniyor

İnce yapısı, ve taşınabilirliğiyle ThinkPad X300 dizüstü bilgisayar, 1,85 santimetre inceliğe kadar iniyor (yaklaşık 25 ABD senti çapı) ve ağırlığı 1,33 kilogramdan başlıyor.

ThinkPad X300, solid-state sürücü depolama, arkadan LED aydınlatmalı ekran, ultra-uzun ömürlü pil ve gelişmiş kablosuz bağlantı özelliği gibi ileri teknolojileri bir araya getiriyor. Bazı çevresel niteliklerinden ötürü Elektronik Ürünleri Çevresel Değerlendirme Aracı (EPEAT - Electronic Product Environmental Assessment Tool) tarafından "Altın" derecesine layık bulunan X300, düşük voltajlı işlemciler gibi, çevreye karşı duyarlı bir dizi teknolojiyi de içeriyor.

Lenovo Dizüstü Bilgisayar Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Peter Hortensius ürünle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "ThinkPad X300, ThinkPad ailesi için önemli bir dönüm noktasıdır. ThinkPad, 15 yıldan uzun bir zamandır, inovasyon alanında çıtayı yükseltmesi ve ThinkPad kullanıcılarının kalite, güvenilirlik ve işlevsellik olarak adlandırılabilecek temel ihtiyaçlarına odaklanmasıyla dizüstü bilgisayar tasarımına öncülük etmekteye çalışmaktadır. Müşterilerimiz, bize, şaşırtıcı ölçülerde ince ve hafif bir dizüstü istediklerini ancak bu özelliklerin yanında pil seçenekleri, USB girişleri ve elbette DVD yazıcılarından vazgeçmek istemediklerini söylediler. Biz de bu talebi değerlendirdik ve ThinkPad X300'ü arz ettik."

Çok yönlü ThinkPad X300 dizüstü bilgisayar, sadece 1,33 kilogramdan başlayan modeliyle ileri düzeyde taşınabilirlik ya da 10 saate varan maksimum ömürlü pil modeliyle, maksimum pil ömrü için yapılandırılabilmekte veya rahat kullanımlı yerleşik DVD yazıcılı modeliyle bu iki yapılandırma arasında bir denge sağlayabilmektedir.

Genişletilmiş Multimedia: ThinkPad X300 dizüstü bilgisayarı, isteğe bağlı 7 milimetre inceliğindeki yerleşik DVD yazıcısıyla, kolay, esnek, hareket halinde kullanılabilen multimedia özellikler sunmaktadır. Ayrıca stereo hoparlörleri, dijital mikrofonu ve tümleşik bir kamerası da bulunmaktadır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

MacBook Air'den daha kaliteli olduğu kesin xD

Ibm kalitesi her yerdew kendini gösteriyor;)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Lenova, ThinkPad X300'u satışta sunuyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir