Lenovo, Gözünü Akıllı Telefon ve Sunucu Pazarına Dikti

Lenovo, şimdi de gözünü akıllı telefon ve sunucu pazarına dikti.

Lenovo, gözünü şimdi de onlara dikti!

Lenovo, bugün 2016 yılının son çeyreğine (Ekim – Kasım – Aralık) ait mali rapor verilerini açıkladı. Bilgisayar pazarında %22.4 oranında rekor pazar payı ile dikkat çeken teknoloji devi, küresel ekonominin devam eden belirsizliklerine rağmen son çeyrek rapor verilerinde oldukça sağlam bir performans gösterdi.

Lenovo CEO'su Yang Yuanqing ilk değerlendirmesinde teknoloji devinin performansından memnun olduğunu belirtti ve açıklamasında,"Şirketimizin PC alanındaki güçlü duruşu bu çeyrekte de devam ediyor. Mobil ürünler alanındaki işlerimiz ise iyi bir gelişim gösterdi. Sunucu alanında ise şu an yürürlükte olan bir gelişim planımız var. Sunucu ve mobil ürünler alanında oturtmaya çalıştığımız sistemin karlı bir büyüme süreci sergileyeceğinden eminiz" ifadelerini kullandı.

15.7 Milyon Bilgisayar Sevkiyatı ile %22.4 Rekor Pazar Payı:

Son çeyrekte Lenovo'nun PC ve akıllı cihaz pazarında satışları bir önceki yıla göre %2 oranında artarken bir önceki çeyreğe göre ise bu alanlarda %10.2 oranında büyüme kaydedildi.

Özelikle Kuzey Amerika pazarındaki ciddi oranda büyüme gerçekleştiren Lenovo, geçtiğimiz yıla göre %14 artırdığı sevkiyatıyla, bu çeyrek boyunca 15.7 milyon PC sevkiyatı gerçekleştirdi. Bu veriye göre Lenovo'nun büyümesi, aynı dönemde pazardaki rakiplerinin yaşadığı %2 oranındaki düşüş göz önüne alındığında 4 puanlık bir artışı işaret etti.

Tablet Pazarında %10 Büyüme:

Lenovo tablet pazarında da geçtiğimiz yıla göre %10 oranında artarken, piyasanın durumuyla karşılaştırıldığında ise bu artış 29 puana çıkıyor.

15 Milyon Telefon Sevkiyatı ve %7 artış ile Akıllı Telefonda İddialı:

Akıllı telefon değerlendirmesinde de gelişimini sürdüren Lenovo bu çeyrekte 2.2 milyar dolarlık bir satış grafiği yakaladı ve satışlar bir önceki çeyreğe göre %7 oranında artış gösterdi. Özellikle gelişmiş ülkelerde çok önemli bir büyüme gözlenirken, Moto Z lansmanı öncesinde pazara sunulan Moto G sevkiyatı geçtiğimiz yıla göre %12 arttı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Maşallah sss lenovo böyle büyümeye devam ederse geleceğin samsungu olur

Evet bence de ben yeni LENOVA K6 Aldım çok memnunum

@19 Şubat 2017 13:07 3 gün önce k6 note aldım geldiğinden bu yana bir defa şarj ettim şuan şarjı %50 seviyelerinde açıkçası telefondan memnunum mi5 den bahseden olacağı kesin herkez ister almak vfakat taksitle olsa alabiliriz vede garanti sorunu ne olacağı muamma yoksa gözüm kapalı mi5 alırdım

@19 Şubat 2017 13:07 Lenova deeel garaş Lenovo

Ben de K5 plus aldım. Çok memnunum.Ses daha yüksek olan akilli telefon yok.. Sabri Özarslan..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir