Lenovo laptop'lar 'stres testini' böyle geçti

Bir laptop'u 30 bin kez açıp kaparsanız veya suya atarsanız ne olur? İşte Lenovo'nun cevabı.

Lenovo laptop'lar 'stres testini' böyle geçti

Lenovo, ThinkPad modellerini tüketicilerle buluşturmadan önce yüzlerce farklı testten geçirerek "dayanıklılıklarını" ölçümlüyor.

Lenovo'nun AR-GE yetkilileri, seri üretime geçmeden önce, ThinkPad modelini stres testleri adını verdikleri çoklu testlerden geçirerek, ürünlerin performansını, sağlamlıklarını ve konforlarını gözden geçiriyor.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından CES 2011'de ziyaretçilerin şahitliğinde yapılan en ilgi çekici testlerden biri, ThinkPad dizüstü bilgisayarların 180 derece açı ile tam 30.000 kez açılıp kapanmasından sonra saatlerce suyun altında kaldığı ürün testi oldu. Ardından, ürünün üzerine yaklaşık 40 kg ağırlık koyan Lenovo yetkilileri, teknolojiseverlerin şaşkın bakışları arasında bu ağırlık ile ürünü bir süre bekleterek testi başarıyla tamamlamış oldular.

Ürünlerine sonsuz güven anlayışı ile hareket eden Lenovo yetkilileri, bu testleri, tüketiciler Lenovo marka ürünleri kullanırken zarar görmemesi amacıyla önce kendileri "zarar" vererek gerçekleştiriyor.
Açık musluğun altında saatlerce suya maruz kalan ThinkPad'ler, klavyesinde yer alan tahliye kanalları ile suyu dışarı boşaltabiliyor; kilolarca ağırlığa maruz kalan dizüstü bilgisayarlar sağlam bir kasaya ve ekrana sahip olduklarını bir kez daha kanıtlamış oluyor. Ürünlerde, kısa devre, bozulma, çökme, silinme veya devre dışı kalma gibi hiç bir komplikasyon oluşmuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

İlk önce kasalarındaki sorunu gidersinler. Açma kapama yerinde olan menteşeleri çabuk kırılıyor. Ben ve arkadaşlarımın hepsinde aynı osurn var. Çeşitli internet sitelerindede bir çok kişi bu durumdan dolayı mağdur zaten.

yok artık böle bir pc olsun daha ne olsun

doğru menteşelerde zamanla kırılma problemi oluyor

Aklınız varsa lenovo almayin ben aldığıma pişmanım

Evet benim kasamdaki menteşelerde kırıldır Y530 kullanıcısıyım lenovoyu seviyorum sağlam ürün yapıyorlar ancak bu menteşe sorununu halletmişlerdir inş. yeni modellerinde

tamam madem idda ediyolar seri üretime geçtikten sonra alıp aynı testleri yapıp sonuçları video ya kayıt edip youtube ye koyma zamanı ürün çıksın bakalım 40 kilo ya nasıl dayanıyo görücez

daha geçen ay aldığım laptopun 180 derece açılıyordu bi deniyim dedim! Bakın ilk seferde 180 derece yaptım yatakta bi 10 dk kullandım kapağı kapatırken ÇATIRT etti kırıldı mal ya! duvara vurucaktım malı!

lenovo alicaksaniz thinkpad serisi alin, müthis laptoplar. diger seriler ise yaramaz illada alicaksaniz, param cok diyosaniz, alin atin cöpe.

bende lenovo kullanıyorum memnunum

sa kardeşler bende ideapad s10-2 model netbooku var bu netbook´a
1) üzerine oturdum sadece kasada çatlak oluştu(karanlıkta görmemişim:D)
2) ranzanın tepesinden 3-4 defa düşürdüm sadece kapak kapandı:)
3) okulda havada takla attırırken elimden kaydı:)
4) üzerine sunta düşmüş tek tuşu koptu yerine taktım:)
5) çay döküldü fan motoru içinden attı
6) metroda düştü kasadki çatlak biraz büyüdü
bu bilgisayarın kasasında sadece arka kapağın boyası dökülmüş halde
batayra sağlam adaptor sağlam fıstık gibi çalışıyor hiç sıkıntısı yok maşallah:)

Arkadaşlar bede geçen ay aldım lenovo G570 şimdiyekadar bişey yok ama kulanlara soruyorum menunmusunuz bisıkıntıvarmı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play