Lenovo MSI'ı satın alacak mı? Açıklandı...

PC devi, Lenovo ile satış pazarlıkları yaptıkları iddiasına ilk kez cevap verdi!

Lenovo, MSI'ı satın alıyor mu, almıyor mu?

MSI'ın pek de iyi gitmeyen oyun bilgisayarı satışları nedeniyle oyun bilgisayarı bölümünü satacağına ve Lenovo'nun da MSI oyun bilgisayarlarını satın almaya talip olduğuna dair dedikodular son dönemde giderek daha yüksek sesle konuşuluyordu. Ve nihayet bu dedikodular hakkında ilk ağızdan, yani MSI'ın başkanından açıklama geldi.

MSI'ın başkanı Andy Tung'un yaptığı basın açıklamasına göre, MSI'ın oyun bilgisayarı bölümünü satacağı dedikodusunun aslı yok ve şirket Lenovo ile herhangi bir pazarlık da yapmıyor.

Dedikodular, geçtiğimiz Cuma günü bir web sitesinde, oyun laptop'ları alanında atak yapmak isteyen Lenovo'nun gözüne MSI'ın oyun laptop'larını kestirdiği ve pazarlıkların başladığı yönündeki haberin yayınlamasıyla ortaya çıkmıştı. Lenovo'nun basından gelen soruları cevapsız bırakması da bu haberin sessizce kabullenilmesi olarak yorumlanmış ve dedikodu hızla yayılmıştı. Ancak şimdi, MSI'ın başkanı tarafından yapılan resmi basın açıklaması, dedikoduyu kesin bir dille yalanlamış oldu.

Peki sizce Lenevo neden sessiz kaldı ve "hayır, pazarlık yapmıyoruz, MSI oyun laptop'larını satın almayacağız!" demedi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bence msi oyun bilgisayaları ile IBM ( yani lenovo ) ile birleşmesi daha güçlü ve kaliteli oyun canavarları çıkması için ortam sağlayabilir. Nedeni ise: IBM yani lenovo bilgisayar üreticilerinin pîrî olarak bilinir ve ürünleri iyi , msi ile birleşmesi daha iyi makinalar anlamına gelir.

@22 Mayıs 2015 21:58 lenovo ile ibm arasinda nasil boyle bir iliski kurdun?

@22 Mayıs 2015 21:58 IBM yani Lenovo degil, basindan olayi anlamadan sonuna fikir yapmis hatta akil vermissin. Lenovo, IBM'den Masaustu ve Notebook departmanini satin aldi, Lenovo bambaska bir sirkettir ve Cin menseelidir, ayrica Lenovo IBM urunlerinin kullanimini aldiktan sonra batirdi mahvetti yok etti. Malzeme kalitesi dustu, urun kalitesi dustu yani Eski ThinkPadler gitti yerine hesap makineleri geldi.

Geçen bir akrabam "MSI dragon" aldı. Üzerinde ejderha vardı 3.5 ghz işlemcisi vardı. 32gb ram'i vardı. Aman Allahım o nasıl bir şeydi ?

1.borsada hissesi varsa ondan sessiz kalmış olabilir 2.'aslında hiçde fena fikir değil'diye şansını denemiş olabilir, 3.yada bu söylentileri çaktırmadan kendi çıkarmıştır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost