Lenovo, Windows 10'lu ceplerle gelecek

Cep telefonu pazarına hızlı bir giriş yapan Lenovo'yu, şimdi de Windows'lu modellerle göreceğiz!

  • Ercan Uğurlu
Lenovo, Windows 10'lu ceplerle gelecek

Lenovo, cep telefonu pazarına girerek hızla kendine iyi bir yer edinmeyi başardı. Öte yandan Android platformundan sonra şimdi Windows'lu modelleriyle de geleceği açıklanan Lenovo akıllı telefonlarının, böylece kullanıcılara yeni nesil Windows 10 deneyimi sunacak olması da sevindirici.

Microsoft, Çin'de Shenzhen şehrinde düzenlenen WinHEC konferansında önümüzdeki dönemde Lenovo'yla yol alacaklarını açıkladı. Bu yıl içinde Chine Mobile ile birlikte ilk Windows'lu Lenovo modelleri piyasaya sürülecek. Böylece ağını genişletecek olan Lenovo, diğer yandan Windows 10 işletim sistemi için de ilk platformlardan biri olacak.

Konferansta ayrıca Xiaomi ile işbirliği içinde olduklarını da açıklayan Microsoft yetkilileri, bu sayede Windows 10'un teknik önizleme sürümünü de test etme imkanı bulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Lenovo incelenmeye değer

Lenovo s90 mıydı neydi çok hoş olmuş aynısınn windowslusunu yapslar birde getirirlerse on numara olur

Çok çok çok güzel olmuş bide üst segment cihaz yaparlarsa daha iyi olur!!pahalı değil kaliteli istiyoruz!!3500 lira ya iphone olurmu...

Windows kadar hafif ve akıcı bir mobil işletim sistemiyle bu telefonlar uçar.

bilgisayarlarla birlikte satarsa şaşırmam kampanyalı..bundan sonra win10 lu telefon alıcam bende..uygulama işinide ipadle giderirm..:D

Fiyatta Iphone ile yarışan android telefonlar var. Windows ile her şeyi yapan telefonlar 600-800 lira arası. Bu ülkedeki insanlar bir telefona 2-3 bin verecek kadar zengin değil.

Sen de yorum yaz