Lenovo, WP 8'e dördüncü gelebilir!

Nokia ve HTC gibi sayılı şirketin paylaştığı Windows Phone 8'e çok yakında bir ortak daha çıkabilir!

  • Egemen Şengül
Lenovo, bu sene WP8'li bir cep çıkarabilir!

Çinli sistem üreticisi Lenovo akıllı telefon piyasasına hızlı girecek. Windows Phone platformunu kullanan akıllı telefon üreticilerine katılması beklenen Lenovo'nun, güçlü konfigürasyonu ile adından söz ettirecek bir cihazla piyasaya girmeye hazırlandığı iddia edildi. Çin haber kaynaklarına göre şirket, bu yılın ikinci yarısında 1080p çözünürlüğe sahip 4 çekirdekli bir işlemciye sahip bir akıllı telefonu kullanıcılarla buluşturacak.

İddianın dayanağı ise Lenovo Başkan Yardımcısı JD Howard'ın geçen Ocak ayında Windows Phone kullanan bir cihazı bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladıklarını açıklamış olması. Microsoft ve Lenovo arasında Windows PC'ler konusunda sıkı bir işbirliği olduğu göz önüne alındığında, Lenovo'nun  Windows Phone 8 platformunu kullanan donanım üreticileri olan Nokia, HTC ve Huawei'ye katılması çok da sürpriz olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

çocuk büyüyünce oynaması daha güzel oluyor tabi.

bir Windows kölesi marka daha desenize...

@grezimonk Android kölesi olunca farklımı oluyor ?Ben Sailfish os destekçisiyim.

@grezimonk bu adam kimdir, ne yapar ne düşünür bilmiyorum ama işsiz olduğu kesin. Bu adamı takmamakta fayda var. Windows Phone ve iOS haberine gelir kötü yorumlar yapar. Bazen Android'i savunur, Android'in en iyi işletim sistemi olduğunu söyler, Android'e küçücük bir laf edene savaş açar. Hatta durun hemen deneyelim, Google Play Store'da olan Rose Wedding Key adlı oyunda "MasterKey" adı verilen çok büyük bir açık keşfedildi ancak Google "sözleşmeyi ihmal etmediği" için oyunu kaldırmıyor. Ayrıca böyle bir oyunun Windows Phone ve iOS marketine girmesi imkansızdır. Bu konuda bize neler söyleyebilirsin?

Windows Phone'larında çekirdek sayısı, ram gibi konularda rakamları arttırması gerekiyor. Bu cihazlar düşük rakamlarda bile diğerlerinden hızlı çalışsa bile çoğu kullanıcı rakamların yüksek olduğu Android'leri daha iyi sanıyor.

@25 Tem 2013 11:22 Aslında bu zamanında Windows'un tekelleşmesi yüzünden kaynaklanan bir şey. Ne alakası var diyeceksin şimdi, alakası şu; uzun süredir bütün bilgisayarlarda aynı işletim sistemi kullanılıyor bu yüzden çoğu kullanıcı bilgisayar alırken işletim sistemine değil RAM'inin kaç GB olduğuna ve ekran kartının ne kadar fazla RAM'i olduğuna bakıyor. Günümüzde bu akıllı telefonlarda da geçerli. Kullanıcı her telefonu aynı zannediyor ve performansına değil donanımına bakıyor ve bu şimdilik Google'ın işine yarıyor. Durumun Psikolojik olarak açıklaması budur!!!

samsung sony ile bakalım nasıl rekabet edecek...

@25 Tem 2013 12:04 nasıl edicek?

wp8 güzel ilerliyor

w8 4 çek 1080p felan desteklemiyor diye duymuştum bu yüzden amiral gemileri bile çift çekirdek

@25 Tem 2013 17:17 1080p yok da ilk tanıtımı yapıldığında "Windows Phone 8 2-4-6 ya da daha çok çekirdeğe sahip işlemci ile çalışabilecek" demişti Joe Belfiore. Amiral gemilerinin aynı donanıma sahip olmasının sebebi Microsoft'un tüm şirketlere eşit şans vermesi ve piyasanın şu andaki durumunu ölçmek istemesiydi. Windows 8.1 ile birlikte Windows Phone 8.1 de gelecekti ve hem işletim sistemi tamamlanmış olacak hem de donanım açısından daha özgür olacaktı, ancak işler Microsoft'un istediği gibi gitmedi ve Windows Phone 8.1 bu senenin sonlarına kaldı...

Haber tamamen gereksiz zaten distribütör yok meydanda ..... yani çıkarsa ne çıkarmasa ne....

ThinkPhone olsa piyasayı sallar.

wp8 çok sade yaa, biraz görsele ha bi de markete önem verilse iyi olur.. yeni nesil tlf ler artık pc lerin yerini alıyor. onum için bol oyun+uygulama olması gerek...

Sen de yorum yaz