letgo, Paylaşıma Değer Uygulamaları Arasında

letgo, 2016'nın Paylaşıma Değer Uygulamaları arasındaki yerini aldı.

letgo, paylaşıma değer uygulamaları arasında

Sağladığı kolaylıklarla ikinci el eşya alım satım alışkanlıklarını değiştiren letgo, 2016 yılının 'En Paylaşıma Değer' uygulamaları arasında yerini aldı. Lokasyon bazlı ürün alım ve satımı alanında en hızlı büyüyen mobil uygulama letgo, Google tarafından yayınlanan "2016'nın En İyi Uygulamaları" arasında gösterildi. letgo bu listede 2016 yılının 'En Paylaşıma Değer' uygulamalarından biri oldu.

Bu listeye girmeyi başaran letgo, geçen yıl Türkiye ve ABD başta olmak üzere birçok ülkede popüler bir uygulama haline geldi. Uygulama dünya çapında 30 milyon kere indirildi ve ilk yılında 13,2 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Şirket, 2015 yılında uygulamanın piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcılardan 200 milyon dolarlık finansman desteği aldı.

letgo'nun kurucu ortaklarından biri olan Alec Oxenford şu açıklamalarda bulundu: "Bu listeye girmek ve letgo'nun bugüne kadar elde ettiği başarılar, ekibimizin geliştirdiği uygulamanın ne kadar teknolojik olduğunun desteği ve kanıtı niteliğindedir. Kullanıcıların letgo'yu sevmesinin nedeni, uygulamanın yapay zeka gibi yenilikçi teknolojilerle şık ve sezgisel bir tasarımı bir araya getirerek, lokasyon bazlı ürün alıp satmayı daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştırmış olması. letgo'yu kullanarak bir ürünü satışa sunmak yalnızca birkaç saniye sürüyor. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf çekmek. letgo, üç arkadaşın ortaya attığı bir fikirden çok kısa bir süre içinde Türkiye, ABD ve diğer ülkelerde en popüler alışveriş uygulamaları arasına girmeyi başaran bir uygulamaya dönüştü."

letgo, satıcının ürünlerine otomatik olarak başlık koymak ve ürünleri kategorize etmek için tescilli yapay zeka ve görüntü tanıma özelliği kullanan kendi türündeki tek uygulama. Uygulama, aynı zamanda kullanıcıların yakınlarındaki satılık ürünleri inceleyebilmelerini ve yine yakınlarındaki diğer alıcı ve satıcılarla anlık mesajlaşma yapabilmelerini kolaylaştırıyor.

İkinci el ürünlerin alınıp satılmasında Türkiye'deki en hızlı ve kolay platform olarak da ön plana çıkan letgo, App Store ve Google Play'den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

letgoya gireyim bi bakayım dedim ne var ne yok mesela iphone 6s 32 gb apple sitesinde havale indirimiyle 2600 TL civarında ama bizim letgodaki hacı abiler kullanılmış 16 gb lık 6s için 2700 TL para istiyolar playstation bakayım dedim aynı monitör bakayım dedim o da keza... yani adamların malın sıfırının fiyatından haberi yok kafaya göre fiyatlar yazmışlar saçma sapan yer olmuş letgo denen program.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir