LG akıllı ev aletlerini CES 2013'de tanıtıyor

LG'nin yeni ev aletleri, tek tuşla dokunma ve akıllı kontrol sistemi ile dikkatleri üzerine çekiyor!

LG, akıllı ev aletlerini CES 2013'de gösteriyor

LG Electronics, kullanım rahatlığı konusunda geliştirilmiş bağlanabilirlik özelliği taşıyan akıllı ev aletleri serisini CES 2013'te tüketiciyle buluşturuyor. Basitçe akıllı telefona dokunarak, tüketiciler buzdolaplarını, çamaşır makinelerini, elektrik süpürgelerini ve hatta fırınlarını bile kontrol edebilecekleri gibi aynı zamanda dışarıdayken bile evlerindeki LG Akıllı Ev Sistemi'ni yine akıllı telefonlarından sesle de kumanda edebilecekler.

"Bu yıl CES Fuarı'nda LG, ev aletleri konusundaki en gelişmiş ürünlerini sergileyecek" diyen LG Electronics Ev Aletleri CEO'su Seong-jin Jo sözlerine şöyle devam etti; "LG akıllı teknolojisini geliştirerek, kullanıcılara nerede olurlarsa olsunlar akıllı ev aletlerini dışarıdayken bile rahatça kontrol edebilecekleri bir kolaylık sunuyor."

Akıllı Buzdolabı

Akıllı sistemin ilk göze çarpan ürünü, buzdolabını tamamen bir yemek yönetim sistemine çeviren bir özellik olan Smart Manager (Akıllı Yönetici). Tüketiciler, LCD panel ve akıllı telefonlarından buzdolabının kapısını açmadan içinde ne olduğunu görebiliyorlar. Kullanıcılar aynı zamanda, dolaptaki gıdaların son tüketim tarihlerine ulaşırken Smart Manager sayesinde dolapta yer alan malzemelerle hangi yemeklerin pişirilebileceğini öğrenebiliyorlar.

Smart Access (Akıllı Erişim) sistemi ise buzdolabının LCD panelinden online market alışveriş sağlayan bir özellik. Ayrıca, malzemeler azaldığında otomatik olarak satın alınabiliyor. Smart Access kullanıcıya zaman tasarrufu sağlayarak marketten alışveriş yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Diğer yandan, LG Akıllı Buzdolabı otomatik olarak akıllı enerji tasarrufu sağlayarak sıcaklık ayarını da aynı zamanda düzenleyebiliyor. Ayrıca buzdolabının ekranı üzerinde kişinin favori TV programlarını yakalaması ve Akıllı Paylaşım sayesinde kullanıcıların fotoğraf, müzik, film ve takvim gibi öğeleri indirmeleri ve hatta buzdolabı veya başka bir LG akıllı cihazdan hava raporunu kontrol etmeleri bile mümkün.

Wi-Fi/NFC etiketli Akıllı Çamaşır Makinesi

Wi-Fi/NFC etiketli Akıllı Çamaşır Makinesi

LG Akıllı Çamaşır Makinesi, Wi-Fi ve NFC etiketleme sayesinde kullanıcıyı yeni yıkama programı yüklemeleriyle ilgili teknik özellikler konusunda uyarıyor; durulama ve bebeğin çamaşırlarının sterilize edilmesi konusunda da kullanıcıyı bilgilendiriyor. Bu akıllı çamaşır makinesinin bilgileri kullanıcıya akıllı telefon aracılığıyla da vermesi mümkün. Diğer yandan, sesle de kumanda edilerek programları düzenlenebilirken, TV'den de çalıştırılıp durdurulabiliyor.

Akıllı Hom-Bot: Elektrik süpürgesinin de ötesinde

Wi-Fi bağlantısı ve akıllı telefon sayesinde, kullanıcılar evlerinin ne zaman temizlemesini istiyorlarsa, o zaman dilimine Hom-Bot'u kurabiliyorlar. Gelişmiş özellikleri ile Hom-Bot, aynı zamanda yine akıllı telefon ekranı ile, üzerinde bulunan kamerasından izlenebiliyor ve LG Smart TV ile de kumanda edilebiliyor.

Akıllı Fırın

Yemekleri akıllıca pişirebilmek için tasarlanan Akıllı Fırın, Akıllı erişim ile geliştirilmiş olup kullanıcılar Wi-Fi üzerinden fırınlarının durumunu ve yemek tariflerini, pişirme şeklini de öğrenebiliyorlar. Diğer yandan, Wi-Fi olmadan, NFC ile belirli bir tarif için akıllı fırını programlamanın yanı sıra akıllı telefon sayesinde de problemi teşhis etme olanağı tanıyor. Diğer akıllı ev aletlerinde de olduğu gibi, bu akıllı fırın da LG Smart TV ve akıllı telefon aracılığı ile de sesle kumanda edilebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Akıllı buzdolabı mı ? bu harika bişey abii

Lg akıllı çamaşır makinesinde güzel bi özellik var. Makine arıza yaptığında telefonu makineye yaklaştırıp nerenin arza yaptığını öğrenebiliyosun

akıllı fırın akıllı süpürge vay beee :)

akıllı buz dolabı olayına bittim arkadaşım diğerleri saçma sapan şeylerle uğraşıp teknoloji die önümüze koyuyor işte teknoloji die ben buna derim.

LG artık elindeki her teknolojiyi ürünlerine entegre ediyor yani bu hızla giderse buzdolabınde parmak izi tarayıcısı olabilir :D teknoloji devlere yakışır zaten LG kalitesinden şaşmadan devam

LG beyaz eşyada ve ev aletlerinde kaliteli ve iyi bir hizmet sunuyor aldığınız üründen memnun kalmama gibi bi ihtimal yok tavisye ediyorum herkeze

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir