LG, Apple'ın 8K planını sızdırdı!

Apple'ın pek çok kullanıcısını heyecanlandıracak 8K planı, ilginç bir yerden; LG'den sızdı!

LG, Apple'ın 8K planını sızdırdı!

4K çözünürlük yeterince yeniyken şimdi de 8K konuşulmaya başladı. Evet, Apple'ın geçtiğimiz yıl 4K'ya bir istisna yaparak ürettiği 5K çözünürlüklü iMac'lerden sonra yeni nesil için de ilk bilgiler sızmaya başladı; ama bu sızıntılar Apple'dan gelmedi; Güney Koreli dev LG'den geldi. Görünüşe göre Güney Koreli şirket LG ile işbirliği boyut atlayarak 8K'ya yükselecek.

Apple'ın ekran konusunda LG ile sıkı bir işbirliği mevcut. Önceki iMac'lerde LG ile çalışan Apple, yeni nesilde de tercihini LG'den yana kullanacak. LG'nin bu konuyla ilgili bir ipucu da bulunuyor. Apple'ın gelecek iMac'lerinde 8K ekran kullanacaklarını açıklayan LG Display, bu konuda oldukça iddialı. Elbette bir spekülasyon da yaratılmaya çalışılıyor olabilir, fakat bu konuyla ilgili herhangi bir aksi haber de şimdilik yok. Bekleyip göreceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

8K yeniyken şimdi de 16K konuşulmaya başlandı dersiniz yakında. Pfff

Kesmisler 6 icinde neler yazildi bence full hd yeni gecerler retine yerine

8K! vay canını yiyemm aboo :)

4k video format programları var eski flimi çok iyi gösterebilir parazitleri giderir

Birazdan illıstrator, photoshop, adobe premiere, Final Cut gibi grafik ve post production programlarından haberi olmayan cahiller; "8k film ve oyun yok çok gereksiz bir kere" yazacak.

@07 Nis 2015 22:39, 8k her şey için gereksiz. Burada kullandığın programların isimlerini vererek hava atma. 8K nedir hiç aklın alıyor mu? 40 inç bir televizyona, anca 50 cm den falan bakarsan belki görürsün. 40 inçe 4k çözünürlük olduğu zaman pixelleri göremezsin dahi. Kaldı ki sen 8K yı olması gerek olarak görüyorsun. Hadi diyelim çizim yapıyorsun ve 27 inç Eizo, iiyama vs. monitörün var. 4k da herşey bit kadar olur. 8k olursa, ekrandakileri göremezsin dahi. 8k ekranda, çözünürlüğü düşürüp kullanırsan, native çözünürlüğün dışına çıktığın için herşey çamur gibi olur. Zaten çözünürlüğü düşürüp kullanacaksan, ne gerek var 8k ya. Normal 8k olarak kullanacaksan da 47 inç altında herşey çok ufak kalır. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.

@07 Nis 2015 22:39 Bence çok gerekli çok! Ama babsı zengin olanlar için :) O kadar yüksek çözünürlüğü varsa televizyonun boyutu 100" olmalı ki yüksek çözünürlüğün tadı çıksın. 100" tv'yi de küçücük salona koyamazsınız herhalde. Zaten almaya gücümüz yetmez :)

@07 Nis 2015 22:39 adam hayatında bir Apple ürünü kullanmamış, bu nedir ve ne için kullanılır bilmiyor ki? bilmediği şey hakkında da fikir yürütüyor. klasik ve komik türk insanı işte :)

@08 Nis 2015 06:08 hava atma mı? Yahu sizin kafa iyice bulanmış. Teknoloji sitesinde program ismi verecem tabikide. Burası "chip.com.tr" Facebook değil. Git "Far Cry 4"ünü oyna bana bulaşma.

millete cahil diyen bazı insanlar 5 santimlik ekrana 1 milyon piksel koysalar alır mı acaba. ekrana baktığı uzaklıktan o pikselleri görebiliyor mu acaba 8k ile. ayrıca websiteleri ortada küçük bir şerit halinde çıkınca yine bu kadar hava atabilecek mi.

@08 Nis 2015 14:33 Önce okumayı öğrenip sonra bilgisayar kullanmaya geçsek hiç sorun olmayacak. Ben orda millete cahil demedim. Sadece 4k duyurulduğunda 4k oyun video ve film yok, 4k destekleyen kart yok, gerek yok diye forumları işgal eden insanlardır. Ben "Ankara kötü" diyorum, sen "Hatay'ın nesi kötü" diye cevap veriyorsun. Ayrıca stüdyomdan çıkaramayacağım bilgisayarla nasıl hava atabilirim. Dışarda kullandığım telefonda 600 liralık bir lumia! Sizin bilinç altınızda hep iphone'larla hava atmak olduğu için herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Bu aletler benim iş cihazım. Sizin gibi hava atma gibi amacım yok!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir