LG çeyrek raporu: LG G5 satışları "biraz yavaş"

LG'nin büyük iddia ile piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonu G5, görünüşe göre şirkete beklediğini pek de verebilmiş değil!

  • Zeynel A. Öztürk
LG çeyrek raporu: LG G5 satışları "biraz yavaş"

İkinci çeyrek finansal verilerini açıklayan LG, yeni amiral gemisi LG G5'in satışlarının beklediğinden "biraz daha yavaş" olduğunu itiraf etti.

Firma, önümüzdeki aylar için olumlu konuştu ve özellikle LG V serilerinden övgüyle bahsetti. Bununla birlikte LG'nin bu sene piyasaya sürdüğü en önemli telefon olan LG G5, olumlu yorumlara rağmen satış anlamında beklentilerin altında kalmış görünüyor. Güney Koreli firmanın yaptığı resmi açıklamada "132,1 milyon dolarlık işlem kaybı, artan reklam giderlerini ve LG G5'in biraz yavaş seyreden satışlarını yansıtmaktadır" cümlesi yer aldı.

LG'nin açıklaması şöyle devam etti: "Toplam telefon sevkiyatı önceki çeyreğe göre yüzde 3 artarken, ikinci çeyrekte toplam 13,9 milyon akıllı telefon sevk edildi."

"V serisinin çıkışının ve K, X serilerinin satışlarının genişletilmesinin sonraki çeyrekte iş bölümünün performansını iyileştirmesi beklenmektedir."

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ekranı amoled yapsaydı daha iyi olurdu ayrıca 3000 mhz üstü bir batarya koysalardı satışı artırırdı.

Lg nin kazancı microsoft un telefon kazancıyla neredeyse aynı. Windows phone nun altına düşüyor. Android bile blackberry i kurtarmadı. Belki webos ile şansını deneyebilir lg.

@29 Temmuz 2016 14:16 webos içeriği olmayan bir işletim sistemi androidle kıyaslanamaz dahi. Batarya konusu insanları korkutuyor. Birde nasıl olsa 3-4 aya fiyat düşecek diye bekleyenler var benim gibi.

Sen Gel en iyisi V10 un devamı olan V20 ye Direk G6 de piyasaya ver.

Bence tasarımı çok kaba bir telefon.

Ne yalan söyliyim bu sene olmamıştı zaten.

Telefonun kotulugunden degil.insanlarin cahilliginden. Lg g5 donanim ve arayuz yazilimi cift kamera snap 820 vs herseyiyle piyasadaki en iyi telefon. Batarya 2800 ama 3000 mah olan g3 ten 2 kat cok gidiyor. Panel enerji tuketimini fusuten vs vs cok teknoloji var ama insanlar sekile sukula baktigindan. 4000 mah batarya koy tel 2 saat gitnesin yi.e tutulur. Bir de fiyatlari cok ucuz yapti. G5 e 3500 tl deselerdi kapis kapis satilirdi.

@30 Temmuz 2016 16:01 güldürdün :D samsung s7, sony x ve htc 10'dan daha berbat bi kameraya sahip, pil performansı çinli üreticilerden bile daha kötü ve ekran kalitesi yine rakipleri s7, x, ve htc 10'dan daha vasat. Kusura bakma ama jason statham'ı reklamda oynatmakla olmuyor bu işler :'D

@31 Temmuz 2016 18:45 İthalatçı garantili olarak 1789 TL'ye alınırsa ufak birkaç eksiğin bir önemli olmaz. Ayrıca S7, G5, İphone 6S in kameraları birbirine çok yakın, farkları anlamak zor. Yeni telefonlar çok hızlı şarj olduğu için pilin bitmesi çok da önemli değil. En ucuz S7'den 400 TL, en ucuz HTC 10'den 1000 TL ucuz, Xperia X'tan ise 200 TL ucuz bir telefon.

@31 Temmuz 2016 18:45 asıl sana güldüm, kamera olarak dünyada gelmiş geçmiş en iyi performansa S7 edge sahip, 1 puan arkasından da G5 geliyor, bunlar rakamlarla açıklandı. Sen de işkembenden sallamışsın.

Sen de yorum yaz