LG'den 21:9'luk ultra geniş ekran

Monitör seçerken "ne kadar geniş olursa o kadar iyi" diyorsanız, bu LG'yi incelemelisiniz!

LG'den 21:9 oranına sahip ultra geniş monitör

LG Electronics, dünyanın ilk 21:9 görüntü oranına sahip ultra geniş monitörü EA93'u tanıttı. 29 inç ekran büyüklüğüne sahip monitör, ekranı dörde ayırıyor ve çoklu işlemi daha da kolay hale getiriyor. IPS özellikli monitörde gerçeğe yakın görüntü kalitesi elde ediliyor. LG'nin ultra geniş monitörü tüm çalışma ortamlarına uygun olma özelliği taşıyor. Büyük ekran niteliği birden fazla doküman ve pencerenin aynı anda görüntülenmesine olanak tanıyor. Ayrıca sütunlar bir kerede açılabiliyor veya iki sayfalı dokümanlar yan yana okunabiliyor.

Grafik tasarımcıları için ideal

LG'nin yeni ultra geniş ekranları grafik tasarımcıları için ciddi kolaylıklar sağlıyor. Ekranın dörde bölünmesi kıyaslama açısından avantaj sunarken işlerin daha kısa sürede tamamlanmasının yolunu açıyor. İkili ekran renkler arasında tutarsızlığa neden olabilirken LG'nin ultra geniş ekranında bu sorun ortadan kalkıyor. Ürünün 21:9 görüntü oranı sinema ekranlarına çok yakın olma özelliği taşıyor. Sinematik ölçüler filmlerin aynen istendiği şekilde izlenmesini sağlıyor. IPS teknolojisini arkasına alan monitör, LG'nin Cinema Screen Design özelliğini de ekleyince film izleme ve oyun oynama için ideal hale geliyor. Kullanıcılar ayrıca MHL bağlantısı aracılığıyla akıllı telefonlarındaki oyunları monitörde oynayabiliyor. 7W stereo speakerlar ise bu eğlence deneyimine katkı sağlayan unsurlar arasında yer alıyor.

LG'nin yeni ultra geniş ekranları Kore'den sonra diğer ülkelerde de pazara sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Fiyatı makul seviyede olursa, son kullanıcı oyunseverler ve grafikçiler bayram edecekler, fiyat düşük tutulursa herkes elindekini ve evindekini çöpe atıp masa üstlerini şenlendirir.

Bu oranı ilk kullanan 2-3 yıl önce philips 21:9 cinema series televizyondur. Hatta philips'in sitesinde de bu ürünü görebilirsiniz.

@19 Kas 2012 08:03 haberde monitör denmiş.

öncelikle bu monitörü şunlar bunlar kullanır diye kısılamayalım biz programcılar içinde çok önemli bir gelişme 21:9 monitör..

Millet 3 tane ekranı yanyana getirip o şekilde kullanıyor aradaki çizgilerle, bu ekran onlara hitap ediyor daha çok sanki

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play