LG'den AMOLED yerine AppStore

LG yeni model akıllı telefonları için AMOLED düşünmüyor. Bunun yerine App Store açıyor.

  • Ceyhun Seval
LG'den AMOLED yerine AppStore

LG yönetim kurulu başkanı Ahn Seung-kwon, önümüzdeki Temmuz ayında akıllı telefonları için bir AppStore açmayı planladıklarını söyledi.

KM900 Arena için yapılan bir etkinlikte konuşan Seung-kwon 2008'de piyasanın %9'una sahip olduklarını ve amaçlarının Nokia'nın ardından ikinci büyük cep telefonu üreticisi olmak olduğunu söyledi. Telefonlarında AMOLED ekranlar kullanmayı düşünmediklerini de belirten Seung-kwon bu ekranların telefonların maliyetini çok arttırdığını ve gereksiz olduğunu da ekledi.

Görünüşe göre piyasadaki yüzlerce AppStore'a bir yenisini daha ekleyecek olan LG, Samsung'un bu yeni teknoloji ekranları bütün ürünlerinde kullanmasına bir gönderme yapıyor. Bunun yerine kullanıcı arayüzünü geliştirmeye çalıştıklarına vurgu yapıyor.

LG'nin bu kullanıcıdan yana davranışı olumlu olsa da KM900 Arena'nın en kötü yanı dokunmatik ekranı. Ayrıca kullanıcı arayüzü de çok parlak değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bence yazılım

''LG'nin bu kullanıcıdan yana davranışı olumlu olsa da KM900 Arena'nın en kötü yanı dokunmatik ekranı.''

iPhone'a en yakın dokunmatik hassasiyete, 800*480 çözünürlüğe sahip 3'' lik bu ekrana Arena'nın en kötü yanı derseniz bu cihazı fazlasıyla övmüş olursunuz. Bütün haberi baltalayan bir cümle olmuş.
Ayrıca AMLOED ekranlar ışıkta kayboluyorlar. LG'nin ekranlardaki kalitesi bilinir, doğru karar vermişler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir